احداث کنارستان توسط شهرداری آبادان

تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 اسفند 1401 | 09:18 ق.ظ
احداث کنارستان توسط شهرداری آبادان شهردار آبادان از احداث کُنارستان آبادان به وسعت ۲۰ هزارمترمربع در بستان ۲ واقع در اتوبان آزادی حد فاصل میدان ایثار تا میدان میثاق این شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان، یاسین کاوه پور هدف از احداث این کنارستان را حفظ گونه‌های درختی اصیل خوزستان عنوان کرد و […]

شهردار آبادان از احداث کُنارستان آبادان به وسعت ۲۰ هزارمترمربع در بستان ۲ واقع در اتوبان آزادی حد فاصل میدان ایثار تا میدان میثاق این شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان، یاسین کاوه پور هدف از احداث این کنارستان را حفظ گونه‌های درختی اصیل خوزستان عنوان کرد و گفت: پیرو برنامه های از پیش تعیین شده شهرداری آبادان، بعد از احداث و ایجاد نارنجستان امروز نیز احداث کنارستان در این شهر آغاز گردید.

وی افزود: امیدواریم با توجه به فصل کاشت و مناسب 
بودن زمین و آب و هوا این کنارستان در کمترین زمان به بهره‌برداری برسد.

شهردار آبادان اظهار داشت: درخت کنار دارای ریشه‌ای سخت و زمین‌گیر و تنه‌ای استوار است و برگ آن ارزش طبی و اقتصادی داشته و میوه آن نیز خوراکی است.

کاوه پور گفت: در راستای ترویج فرهنگ پرورش گیاهان بومی و افزایش سرانه فضای سبز شهر و شهروندان، امروز اقدام به کاشت ۵۰۰ اصله نهال کُنار در یکی از محیط‌های مناسب با خاک حاصلخیر آبادان شد.

شهردار آبادان در پایان عنوان کرد: این نهال‌ها با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تهیه و کاشته شدند و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و در مرحله بعد به زودی شاهد احداث توتستان و نخلستان در شهر آبادان خواهیم بود تا در تنوع گونه های گیاهی خدمت شایسته ای به شهروندان شریف و نجیب این شهر صورت گیرد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار