تسهیل فرآیندهای تجاری با عراق، در دستور کار قرار گیرد

تاریخ انتشار: شنبه 6 اسفند 1401 | 08:57 ق.ظ
تسهیل فرآیندهای تجاری با عراق، در دستور کار قرار گیرد رییس اتاق بازرگانی اهواز با ابراز این عقیده که اقتصاد دستوری یکی از موانع اصلی رشد بخش خصوصی در کشور است، تاکید کرد: تا زمانی که در بازار ارز شاهد رفتار دستوری باشیم وضعیت بهبود پیدا نخواهد کرد. شهلا عموری، اظهار کرد: تسهیل فرآیندهای تجاری به منظور افزایش حجم مبادلات تجاری با کشورهای همسایه به […]

رییس اتاق بازرگانی اهواز با ابراز این عقیده که اقتصاد دستوری یکی از موانع اصلی رشد بخش خصوصی در کشور است، تاکید کرد: تا زمانی که در بازار ارز شاهد رفتار دستوری باشیم وضعیت بهبود پیدا نخواهد کرد.

شهلا عموری، اظهار کرد: تسهیل فرآیندهای تجاری به منظور افزایش حجم مبادلات تجاری با کشورهای همسایه به ویژه عراق یکی از ملزومات و نکات کلیدی است که باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید روش‌های جدیدی را در دیپلماسی اقتصادی به کار بگیریم تا شاهد توسعه روابط اقتصادی با کشورهای خارجی باشیم، افزود: حل مشکلات بانکی و ارزی می تواند به ارتقای روابط تجاری فعالان اقتصادی ایران با دیگر کشورها کمک شایانی کند.

حل مشکلات ارزی و بانکی؛ خواسته بخش خصوصی کشور

رییس اتاق بازرگانی اهواز گفت: در حال حاضر مهمترین مانع میان تجار ایرانی و دیگر کشورها از جمله عراق بحث مشکلات ارزی و بانکی است که باید هر چه زودتر حل شود تا بتوانیم از این فرصت برای ورود ارز به کشور و حل مشکلات ارزی که در داخل وجود دارد استفاده کنیم.

عموری با بیان اینکه ارتقای روابط تجاری و حل مشکلات ارزی و بانکی خواسته بخش خصوصی کشور است، عنوان کرد: اقتصاد دستوری یکی از موانع اصلی رشد بخش خصوصی در کشور است و تا زمانی که در بازار ارز نیز شاهد رفتار دستوری باشیم وضعیت بهبود پیدا نخواهد کرد.

وی افزود: این مسایل و شرایط فعلی، فعالیت بخش خصوصی را بسیار دشوار می کند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار