اولین محموله گندم از کشاورزان هندیجانی خریداری شد

تاریخ انتشار: دوشنبه 21 فروردین 1402 | 10:21 ق.ظ
اولین محموله گندم از کشاورزان هندیجانی خریداری شد مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از آغاز خرید تضمینی گندم در استان خبر داد و گفت: اولین محموله گندم توسط مراکز استاندارد در شهرستان هندیجان خریداری شد. امید جهان نژادیان با اشاره به آغاز فصل برداشت و خرید تضمینی گندم در خوزستان اظهار کرد: خرید تضمینی گندم در خوزستان آغاز و اولین محموله گندم […]

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از آغاز خرید تضمینی گندم در استان خبر داد و گفت: اولین محموله گندم توسط مراکز استاندارد در شهرستان هندیجان خریداری شد.

امید جهان نژادیان با اشاره به آغاز فصل برداشت و خرید تضمینی گندم در خوزستان اظهار کرد: خرید تضمینی گندم در خوزستان آغاز و اولین محموله گندم توسط مراکز استاندارد در شهرستان هندیجان خریداری شده است.

وی افزود: استان خوزستان بیش از ۱۰ سال است در تولید گندم به عنوان بزرگترین تولیدکننده نقش مهمی در امنیت غذایی کشور ایفا کرده است و امیدواریم امسال نیز بتوانیم رتبه نخست خرید گندم در کشور را به دست بیاوریم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: امسال پیش بینی می‌شود بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خوزستانی به صورت تضمینی خریداری شود.

جهان نژادیان عنوان کرد: حدود ۴۸۰ هزار هکتار از مزارع استان زیر کشت گندم و کلزا قرار گرفته که از این میزان ۴۵۴ هزار هکتار مربوط به محصول گندم و مابقی برای کاشت کلزا اختصاص یافته است. 

وی ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی پیش بینی می‌شود امسال شاهد عملکرد مطلوبی در برداشت محصولات کشاورزی باشیم و میزان قابل ملاحظه‌ای از حاصل دسترنج کشاورزان خوزستانی به صورت خرید تضمینی در اختیار دولت و مردم قرار گیرد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار