خرید بیش از ۷۴۶ هزار تن گندم و کلزا از کشاورزان خوزستان

تاریخ انتشار: شنبه 23 اردیبهشت 1402 | 08:54 ق.ظ
خرید بیش از ۷۴۶ هزار تن گندم و کلزا از کشاورزان خوزستان مدیر کل تعاون روستایی خوزستان میزان خرید تضمینی گندم و کلزا از کشاورزان استان را بیش از ۷۴۶ هزار تن اعلام کرد.
جمیل ضافی پور زرگانی گفت: سازمان روستایی مباشر خرید غله است و هر سال ۱۱۰ مرکز خرید در خوزستان شامل؛ ۶۵ مرکز کار خرید تضمینی گندم و ۴۵ مرکز دیگر کار خرید تضمینی دانه‌های روغنی با محوریت کلزا را بر عهده دارند.
 
وی با بیان اینکه مقدمه‌های خرید این محصولات و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی مربوط از آذرماه انجام می‌شود، افزود: درحال حاضر بیش از ۷۲۵ هزار تن گندم که حدود دو سوم خرید خوزستان را شامل می‌شود، از سوی مراکز خرید فعال در استان انجام شده است.
 
آقای ضافی پور زرگانی با بیان اینکه بیش از ۲۱ هزار تن دانه روغنی کلزا خریداری شده است، ادامه داد: بخش قابل توجهی از خرید محصولات در سامانه سیفا ثبت شده و اطلاعات کشاورزان به بانک عامل تحویل داده شده است و به محض واریز اعتبار، مطالبه گندمکاران و کلزاکاران خوزستان پرداخت خواهد شد.
 
به گفته مدیر کل تعاون روستایی خوزستان؛ مبلغ علی الحساب به ازای هر کیلوگرم گندم به قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به حساب کشاورزان واریز شده است و به محض تعیین قیمت نهایی و واریز به حساب صندوق گندم، باقیمانده مطالبه‌های پرداخت می‌شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
فولاد
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار