اهتمام دولت به اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری از اعتبارات نیشکر

تاریخ انتشار: شنبه 27 خرداد 1402 | 10:56 ق.ظ
اهتمام دولت به اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری از اعتبارات نیشکر استاندار خوزستان : دولت با اختصاص فاینانس یک میلیارد دلاری و ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات نیشکر اهتمام ویژه‌ای به به اجرای طرح کشاورزی ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری دارد. علی اکبر حسینی محراب گفت: اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری جزو تأکیدات رئیس جمهور محترم بوده است و برهمین […]

استاندار خوزستان : دولت با اختصاص فاینانس یک میلیارد دلاری و ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبارات نیشکر اهتمام ویژه‌ای به به اجرای طرح کشاورزی ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری دارد.

علی اکبر حسینی محراب گفت: اجرای فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری جزو تأکیدات رئیس جمهور محترم بوده است و برهمین مبنا و با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی دولت به استان خوزستان اختیار داده شده است تا با فروش سهم نیشکر توسط سازمان خصوصی سازی حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان از هزینه این طرح تأمین شود.

 

استاندار خوزستان افزود: ۴۰ درصد حق سهم صنایع نیشکر مربوط به بانک ملی، ۴۰ درصد متعلق به بانک صادرات و ۲۰ درصد سهم دولت بود که ارزش این سهم با نرخ گذاری در بورس معادل ۳۰ هزار میلیارد تومان است که اجازه داده شده این اعتبار در خوزستان هزینه شود.
حسینی محراب ادامه داد: در صورتی که این رقم محقق شود می‌توانیم حدود بودجه یکسال گذشته استان را به صورت یکجا در بخش کشاورزی استان هزینه کنیم.

وی تصریح کرد: تخصیص فاینانس یک میلیارد دلاری نیز برای اجرای فاز دوم طرح در دست پیگیری است که نشان‌دهنده توجه ویژه دولت به این طرح است. حسینی محراب اظهار داشت: انتظار می‌رود فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در دولت آقای رئیسی تکمیل شود و از طریق اجرای آن شاهد تحولی بزرگ در تولیدات کشاورزی استان و ایجاد اشتغال برای تعداد زیادی از جوانان روستا‌ها و فارغ التحصیلان رشته‌های کشاورزی، شیلات، دامپروری و امثالهم خواهیم بود.

فاز نخست طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای اراضی دشت‌های خوزستان و ایلام، در سطح ۲۹۵ هزار هکتار در سال ۱۳۹۳ کلید خورد و در سال ۱۳۹۷ به اتمام رسید. اجرای مرحله دوم این طرح در سطح ۲۵۵ هزار هکتار برای شبکه‌های اصلی و فرعی است که توسط وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو اجرا خواهد شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار