اهواز –تهران؛ مسیری بدون بلیت پرواز!

تاریخ انتشار: شنبه 27 خرداد 1402 | 09:45 ق.ظ
اهواز –تهران؛ مسیری بدون بلیت پرواز! در ماه‌های اخیر موضوع بلیت هواپیما و نرخ پروازها از جمله بحث‌هایی بوده که علی رغم کش و قوس‌های فراوان به نظر می‌رسد راه به جایی نبرده است و در این میان فقط مردم از آن متضرر شده‌اند.  با اعلام سازمان هواپیمایی کشوری مبنی‌ بر افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت، به نظر می‌رسید شرایط برای […]

در ماه‌های اخیر موضوع بلیت هواپیما و نرخ پروازها از جمله بحث‌هایی بوده که علی رغم کش و قوس‌های فراوان به نظر می‌رسد راه به جایی نبرده است و در این میان فقط مردم از آن متضرر شده‌اند.

 با اعلام سازمان هواپیمایی کشوری مبنی‌ بر افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت، به نظر می‌رسید شرایط برای خرید بلیت و ثبات قیمت پروازها اندکی بهتر شود اما مخالفت شرکت‌های هواپیمایی برای افزایش بیشتر قیمت و گران ‌فروشی‌ها در این زمینه باعث شد تا بسیاری از این ایرلاین‌ها از سوی سازمان هواپیمایی کشور اخطار گفته و یا حتی تعلیق شوند.

در این زمینه براساس اطلاعیه‌ای که از سوی سازمان هواپیمایی کشور صادر شد، در راستای حمایت از حقوق مسافر و رعایت دستورالعمل‌ها و قوانین صنعت هوانوردی و همچنین تاکید و دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی‌ بر ممنوعیت فروش چارتری بلیت در مسیرهای هوایی پر ترافیک از مبداء و به مقصد تهران – مشهد- تبریز – اصفهان – شیراز- اهواز- بندرعباس و نیز تخلف گران‌فروشی برخی از شرکت‌های هواپیمایی، اقداماتی از جمله لغو مجوز ۱۰ شرکت هواپیمایی در برخی از مسیرها اجرایی شد.

همچنین در حوزه برخورد با تخلفات مربوط به دفاتر و سایت‌های فروش بلیت هوایی، پروانه فعالیت دفاتر دارای مجوز فروش الکترونیکی از این سازمان در چندین مورد تعلیق و در صورتی که دارای مجوز از این سازمان نبوده به مراجع صلاحیت‌دار به منظور برخورد با این دفاتر و سایت‌ها جهت انسداد معرفی شدند اما در همه این اقدامات در حالی انجام شده که در شرایط فعلی در مسیرهای پروازی پرتقاضا مثل مسیر اهواز – تهران و بالعکس بلیت برای خرید وجود ندارد.

البته سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرده که برای حل این مساله و به‌دنبال لغو مجوز ایرلاین‌های متخلف در برخی از مسیرهای پروازی پرتقاضا، ۴۲۲ مجوز پرواز فوق‌العاده در مسیر تهران – مشهد و تهران – اهواز صادر کرده است اما اینکه این پروازها در چه پلتفورمی ارائه شده‌اند که مردم بتوانند نسبت به خرید این بلیت‌ها اقدام کنند موضوعی است که باید در دست بررسی قرار بگیرد.

در حال حاضر با رصد بسیاری از سایت‌ها و پلتفورم‌های فروش بلیت در بازه زمانی امروز (۲۷ خردادماه) تا تاریخ ۸ تیرماه برای مسیر پروازی اهواز به تهران و بالعکس هیچ پروازی برای خرید عرضه نشده است. تاریخ اولین پروازی که می‌توان بلیت برای مسیر اهواز – تهران خریداری کرد، برای ۱۴ تیرماه و قیمت آن نیز یک میلیون و ۲۰۷ هزار تومان است.

با توجه به این شرایط به نظر می‌رسد افرادی که قصد تردد بین شهرهای اهواز به تهران و یا بالعکس را دارند جز مسیر زمینی و تردد با اتوبوس و خودروهای شخصی راهی دیگری برای سفر ندارند زیرا بلیت‌ قطار نیز در این مسیر بسیار پرتقاضا و پرتردد، نه به سختی هواپیما اما به سختی قابل خریداری است و مردم فقط باید از طریق جاده‌ای سفر کنند.

اینکه چه زمانی قرار است داستان دنبال‌دار هواپیما و خرید دشوار بلیت، آن هم با قیمت‌های بالا حل شود موضوعی است که باید یکبار برای همیشه از سوی وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری با قاطعیت حل شود تا مردم بتوانند با آرامش نسبت به تهیه بلیت پرواز و سفرهای خود اقدام کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار