ساماندهی بازارچه صدف اهواز با جابجایی دستفروش‌ها

تاریخ انتشار: یکشنبه 28 خرداد 1402 | 11:53 ق.ظ
ساماندهی بازارچه صدف اهواز با جابجایی دستفروش‌ها مدیرعامل سازمان سامان‌دهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اهواز از ساماندهی بازارچه صدف این کلانشهر با جابجایی دستفروش‌ها در این منطقه خبر داد.

میثم ایل‌اسکندری به آغاز سامان‌دهی بازارچه صدف در منطقه آخرآسفالت اهواز اشاره کرد و گفت: تاکنون کسبه همکاری نداشته‌اند و با برخوردهایی، خیابان را مسدود کرده‌اند، اما با توجه به دستور شورای تامین اهواز درخصوص لزوم سامان‌دهی این بازار، با همکاری دستگاه‌های ذیربط این بازار سامان‌دهی می‌شود.

وی افزود: با توجه به فعالیت کسبه بازار صدف و پهن کردن بساط در بلوار اصلی و سخت شدن تردد و ایجاد مشکلاتی از نظر بهداشتی، با جابه‌جایی کسبه به محدوده دیگر، مشکل ساکنان این منطقه حل می‌شود و رفت و روب این بازارچه نیز به راحتی انجام خواهد شد.

ایل اسکندری با بیان اینکه طرح سامان‌دهی این بازارچه از امروز آغاز شده و قرار است در مدت یک هفته این کار انجام شود، ادامه داد: با اجرای این طرح، تنها فعالیت افراد مغازه‌دار در این محل ادامه می‌یابد و دست‌فروشان به محدوده دیگری جابه‌جا می‌شوند.

مدیرعامل سازمان سامان‌دهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اهواز می‌گوید: قرار است محل فعلی کسبه پاکسازی شود و در همان خیابان در محدوده محصورشده که روشنایی خوب و نگهبان دارد، فعالیت کنند، این در حالی است که پیش از این به دلیل نبود روشنایی کافی، کسبه نمی‌توانستند شب‌ها فعالیت کنند و نگهبانی نبود که از اجناس آن‌ها مراقبت کند.

به گفته ایل اسکندری؛ ۲۰ درصد کسبه این بازارچه از شهرستان‌های دیگر به اهواز می‌آیند و در این مکان فعالیت می‌کنند.

بازار صدف، یک بازارچه محله‌ای میوه و تره‌بار در شرق اهواز در منطقه آخرآسفالت است که در خیابان ادهم از محله‌های قدیمی شهر واقع است و از محله‌های مختلف شهر اهواز و همچنین از شهرستان کارون روزانه مشتریان زیادی به این بازار مراجعه می‌کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار