هدایت تحصیلی ۷۳ هزار و ۲۵۹ دانش آموز پایه نهم در خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه 28 خرداد 1402 | 11:40 ق.ظ
هدایت تحصیلی ۷۳ هزار و ۲۵۹ دانش آموز پایه نهم در خوزستان مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان از هدایت تحصیلی ۷۳ هزار و ۲۵۹ دانش آموز نهم در استان برای ورود به پایه دهم خبر داد.

مسعود حمیدی نژاد با اشاره به اینکه هدایت تحصیلی یکی از شاخصه‌های آموزش و پرورش است، گفت: ۷۳ هزار و ۲۵۹ دانش آموز نهم در خوزستان برای ورود به پایه دهم هدایت تحصیلی شدند.

وی افزود: از این تعداد، ۶۵ هزار و ۲۰۳ دانش آموز در آزمون رغبت سنجی و ۶۴ هزار و ۲۰۳ دانش آموز در آزمون توانایی باهدف هدایت تحصیلی شرکت کردند.

حمیدی نژاد با بیان اینکه این آزمون‌ها به منظور هدایت تحصیلی اصولی و درست دانش آموزان در استان انجام شده است، ادامه داد: آموزش و پرورش تلاش دارد تا هدایت تحصیلی هدفمند و بر اساس استعداد دانش آموز انجام دهد.

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان می‌گوید: براساس نتایج این ۲ آزمون، ۱۵ هزار و ۶۲۸ دانش آموز رشته علوم تجربی و ۱۴ هزار و ۱۳۹ دانش آموز رشته علوم انسانی را انتخاب کردند، همچنین ۳ هزار و ۳۲۸ دانش آموز در حوزه فنی حرفه‌ای رشته هنر را به عنوان اولویت اول و ۲ هزار و ۸۳۳ دانش آموز بخش صنعت را به عنوان اولویت اول انتخاب کرده اند.

به گفته این مقام مسئول؛ در رشته کاردانش نیز یکهزار و ۳۴۲ دانش آموز بخش صنعت را به عنوان اولویت اول خود انتخاب کردند.

حمیدی نژاد با اشاره به اینکه هدایت تحصیلی یکی از مهم‌ترین فرآیند‌های عملکردی در مجموعه تعلیم و تربیت استان است، گفت: ایجاد توازن میان رشته‌ای و ایجاد رغبت و هدایت دانش آموزان به سمت رشته‌های مهارتی از جمله اهداف برنامه هدایت تحصیلی دانش آموزان است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار