زیرساخت‌ها برای تامین پایدار آب ۲ میلیون زائر در مرزهای شلمچه و چذابه فراهم است

تاریخ انتشار: دوشنبه 29 خرداد 1402 | 11:37 ق.ظ
زیرساخت‌ها برای تامین پایدار آب ۲ میلیون زائر در مرزهای شلمچه و چذابه فراهم است مشاور وزیر نیرو و نماینده تام الاختیار وزارت نیرو در ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: زیرساخت‌ها برای تامین پایدار آب ۲ میلیون زائر در مرزهای شلمچه و چذابه فراهم است.

سیدیعقوب محمدمرادی روز دوشنبه پس از بازدید از مرزهای چذابه و شلمچه در گفت‌و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: وزارت نیرو از سال‌های قبل تاسیسات و زیرساخت‌های مهمی برای تامین پایدار آب (ثابت و سیار) در این ۲ مرز بین‌المللی فراهم کرده است و هم اکنون در حال به روزسانی تاسیسات شبکه‌های آب و فاضلاب، بهبود کیفیت آب، توسعه آبرسانی و افزایش ظرفیت آب در این مرزها هستیم.

وی با بیان اینکه همه تاسیسات و زیرساخت‌های آبرسانی و فاضلاب تا ۲۷ محرم یعنی سه روز قبل از آغاز حرکت خودجوش و مردمی زائران به سمت مرزهای خوزستان به روز رسانی و در مدار عملیات قرار می‌گیرند، افزود: هم اکنون در حال احداث یک خط جدید آبرسانی از خرمشهر به شلمچه هستیم تا مشکلات احتمالی برای کمبود و افت فشار آب نداشته باشیم.

مشاور وزیر نیرو و مدیرکل امور ایثارگران وزارت نیرو بیان کرد: برای آماده‌سازی و به روزرسانی تاسیسات آبرسانی تا قبل از شروع پیاده‌روی اربعین هیچ گونه نگرانی و دغدغه‌ای نداریم.

محمدمرادی با اشاره به ارزیابی تاسیسات و زیرساخت‌های آبرسانی به خصوص مخازن ذخیره آب در مرزهای چذابه و شلمچه افزود:خوشبختانه تاسیسات آبرسانی در مدار عملیات هستند و چنانچه مشکل فنی داشته باشند، برطرف خواهد شد.

پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان هستند؛ براساس تقویم رسمی کشور ۱۵ شهریور مطابق با ۲۰ صفر ۱۴۴۵ هجری قمری روز اربعین حسینی است.

اربعین سال گذشته حدود ۲۳ درصد زائران از مرز شلمچه و ۱۲ درصد زائران از چذابه به کربلای معلا عزیمت کردند.

حدود ۱.۲ میلیون زائر اربعین سال گذشته از مرزهای چذابه و شلمچه عازم کربلای معلا شدند.

حرکت تدریحی زائران اربعین حسینی به سمت مرزهای شلمچه و چذابه و عزیمت به کربلای معلا از روزهای آغازین ماه صفر شروع و تا چند روز مانده به روز اربعین به اوج خود می‌رسد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار