مهندس ناصری: برج هیدروژن سولفوره زدا با موفقیت در واحد بهره برداری مارون ۵ نصب گردید

تاریخ انتشار: دوشنبه 29 خرداد 1402 | 08:24 ق.ظ
مهندس ناصری: برج هیدروژن سولفوره زدا با موفقیت در واحد بهره برداری مارون ۵ نصب گردید مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، یکشنبه ۲۸ خرداد، از اتمام موفقیت آمیز عملیات برپایی و نصب یک دستگاه برج هیدروژن سولفوره زدا در واحد بهره برداری شماره ۵ این شرکت خبر داد.

مهندس قباد ناصری در تشریح اهداف این پروژه اظهار داشت: با راه اندازی این برج و سایر تجهیزات فرآیندی نصب شده در قالب “پروژه فرآورش نفت ترش مارون”، کیفیت نفت خام (خوراک پالایشگاه های داخلی) بهبود یافته و علاوه بر کاهش هزینه های پالایشی، کیفیت محصولات پالایشگاهی نیز افزایش قابل توجهی خواهد داشت همچنین آلاینده های صنعتی در کلان شهرهای کشور نیز به حداقل خواهد رسید.

وی افزود: این عملیات با نظارت امور طراحی و مهندسی و ناظران اجرایی امور مهندسی معاونت طرحهای نفت و گاز افزون بر نظارت، همکاری و هماهنگی بخش های مختلف فنی، عملیاتی، ایمنی، آتش نشانی و حراست شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، بدون توقف فعالیت واحد و با حداقل کاهش تولید، ضمن رعایت کامل اصول ایمنی انجام شد.

مهندس ناصری به توصیف مشخصات پروژه پرداخت و گفت: این برج با قطر بخش تحتانی و فوقانی به ترتیب ۲٫۵ و ۱٫۸ متر و ارتفاع ۴۸ متر( با احتساب ملحقات داخلی و بیرونی آن)،  بیش از ۱۰۰ تن وزن داشته و ظرفیت عملیاتی آن، ۴۰ هزار بشکه در روز نفت نمکی است؛ برای برپایی این برج عظیم، از دو دستگاه جراثقال فوق سنگین ۴۰۰ تنی استفاده کردیم.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون با بیان اینکه تحت نظارت متخصصان فنی اداره کل مهندسی نفت و شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در راستای دستیابی به حداکثر بازدهی، یکی از بهترین سازندگان داخلی از روزآمدترین روش های طراحی در ساخت آن بهره برده است، یادآور شد: پیش بینی می شود با تکمیل سایر تجهیزات فرآیندی بالادستی و سیستم های کنترل، این پروژه پیش از پایان سال جاری به صورت  ۱۰۰درصد راه اندازی گردد. 

مهندس قباد ناصری درپایان از کلیه دست اندرکاران این پروژه به ویژه مدیریت و معاونت طرح های نفت و گاز مهندسی و ساختمان مناطق نفتخیز جنوب، مجری طرح ۲۸ مخزن و سایر کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون که در تحقق این هدف نقش ارزنده ای را ایفا کرده اند، تقدیر و تشکر نمود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار