برپایی ۳ هزار موکب در مسیر راهپیمایی زائران اربعین در خوزستان

تاریخ انتشار: سه شنبه 30 خرداد 1402 | 08:53 ق.ظ
برپایی ۳ هزار موکب در مسیر راهپیمایی زائران اربعین در خوزستان رئیس کمیته اسکان تغذیه و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد مرکزی اربعین حسینی از برپایی ۳ هزار موکب در مسیر راهپیمایی زائران اربعین حسینی خبر داد.

حجت الاسلام سیدمحمود موسوی در بازدید از مرز‌های چذابه و شلمچه گفت: در اربعین حسینی امسال ۳ هزار موکب مردمی در مسیر‌های تردد زائران، ورودی و خروجی شهر‌ها به زائران اربعین حسینی به صورت خودجوش خدمت رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه از این تعداد موکب، یکهزار و ۵۰۰ موکب در مسیر‌های منتهی به مرز‌های بین‌المللی شلمچه و چذابه و ورودی و خروجی راه‌های خوزستان به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی خواهند کرد.

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه اربعین حسینی امسال ۲۰۰ هزار خادم در مسیر‌های مختلف و راه‌های منتهی به مرز‌های ششگانه کشور به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی می‌کنند، ادامه داد: خدمت رسانی به زائران از اول تا ۲۰ صفر (روز اربعین) متمرکز می‌شود و چند روز بعد از اربعین و بازگشت زائران از شهر‌های مقدس عراق، خدمت رسانی تداوم خواهد داشت.

رئیس کمیته اسکان تغذیه و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد مرکزی اربعین حسینی می‌گوید: امسال با توجه به گرمای هوا، به منظور حفظ سلامتی زائران، همه موکب‌های اربعین به تجهیزات سرمایشی نظیر؛ یخچال، سردخانه و کولرگازی مجهز خواهند بود، ضمن آن یخ مورد نیاز موکب‌ها نیز تامین خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به دهمین سالروز شکل‌گیری موکب‌های مردمی در خروجی مرز‌ها و مسیر‌های تردد زائران اربعین، گفت: تعدادی از موکب‌های ایرانی برای خدمت رسانی به زائران به عراق عزیمت می‌کنند.

موسوی افزود: حدود ۴۰ هزار موکب عراقی در شهر‌های مقدس عراق به مناسبت اربعین حسینی به زائران حضرت امام حسین (ع) خدمت رسانی می‌کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار