رهایی ۱۳۰ زندانی جرایم غیرعمد در خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه 31 خرداد 1402 | 09:11 ق.ظ
رهایی ۱۳۰ زندانی جرایم غیرعمد در خوزستان رئیس کل دادگستری خوزستان با اشاره به آزادی ۱۳۰ زندانی جرایم غیرعمد از ابتدای امسال تاکنون، از رشد ۳۰۰ درصدی در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

علی دهقانی در جشن گلریزان آزادسازی ۶۰ زندانی جرایم غیر عمد که مصادف با سالروز ازدواج حضرت فاطمه (س) و امام علی (ع) برگزار شد، اظهار کرد: در دوره تحول و تعالی رویکرد نسبت به زندان و زندانبانی با تاکید رئیس قوه قضائیه، اجرای برنامه‌های متناسب با منویات رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان زندان‌های کشور در چند حوزه انجام می‌شود. ایجاد شرایط و بستر مناسب برای اصلاح و تربیت، بازاجتماعی شدن مددجویان برای بازگشت مجدد به جامعه، اشتغال زندانیان، اعمال تسهیلات ارفاقی برای زندانیان دارای شرایط لازم که در برنامه‌های اصلاحی و تربیتی زندان شرکت کرده و اصلاح شده‌اند، استفاده از پابندالکترونیکی و توسعه دادرسی الکترونیکی جزو برنامه‌های سازمان زندان‌ها است.

 وی با اشاره به افتتاح چند پروژه در اداره‌کل زندان‌ها و اقدامات تامینی خوزستان افزود: امروز شاهد بهره‌برداری از پروژه‌هایی به منظور رسیدن به اهداف در حوزه بهداشتی – درمانی، فرهنگی، افزایش سرانه فیزیکی و خدمات رفاهی هستیم.

رئیس کل دادگستری خوزستان با تقدیر از اعضای ستاد دیه خوزستان در آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد بیان کرد: ستاد دیه خوزستان با همکاری خیرین، سال گذشته و امسال تلاش‌های گسترده‌ای به منظور آزادسازی مددجویان جرایم غیرعمد داشتند و خوشبختانه امروز شاهد آزادی ۶۰ نفر از مددجویان جرایم غیرعمد هستیم که به دلیل نداری در زندان بودند. این مددجویان آزاد شده و به آغوش گرم خانواده برگشته‌اند.

دهقانی عنوان کرد: این مددجویان ۱۱۹ میلیارد تومان بدهی داشتند که ۱۲ میلیارد تومان از این رقم توسط مردم بخشنده خوزستان، ۹۸ میلیارد تومان از طریق حکم اعسار توسط همکاران قضایی، ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیلون تومان کمک بلاعوض ستاد دیه خوزستان و حدود ۲ میلیارد تومان از نقدینگی مدد جویان و به همین میزان از طریق تسهیلات بانکی تامین شده است.

وی افزود: با تلاش‌های انجام شده در راستای سیاست‌های دوره تحول و تعالی، ۵۰ نفر از مددجویانی که زمینه استفاده از ارفاقات قانونی را داشته و در برنامه‌های اصلاحی شرکت کرده‌اند نیز ارفاقات قانونی را دریافت کردند و زمینه آزادی این افراد فراهم می‌شود.

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: در سه ماهه نخست امسال زمینه آزادی ۱۳۰ مددجوی جرایم غیرعمد از طریق این کمک‌ها و تلاش‌ها فراهم شده است و در این راستا نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۰۰ درصد رشد داشته‌ایم.

دهقانی عنوان کرد: یکی از برنامه‌های سازمان زندان‌های کشور که مورد تاکید رئیس قوه قضائیه است و همواره بر اجرای آن تاکید می‌شود، اشتغال زندانیان است. زمانی که فردی به هر علت در زندان نگهداری می‌شود باید زمینه اشتغال وی فراهم شود.

وی افزود: در حال حاضر در زندان‌های خوزستان ۲ هزار و ۶۷۰ مددجو اشتغال دارند که در این حوزه نیز نسبت به سال گذشته که ۲ هزار و ۴۲۰ نفر اشتغال داشتند، رشد داشته‌ایم.

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: تلاش بر این است با کمک همه نهادها، واحد‌های تولیدی و خیرین، زمینه اشتغال زندانیان در کارگاه‌های درون زندان یا در بیرون از زندان برای افرادی که در زندان نیمه باز هستند، فراهم شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار