پیشرفت ۸۰ درصدی ساخت کارخانه ام دی اف از پسماند نیشکر در خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه 31 خرداد 1402 | 09:25 ق.ظ
پیشرفت ۸۰ درصدی ساخت کارخانه ام دی اف از پسماند نیشکر در خوزستان مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان از پیشرفت ۸۰ درصدی ساخت کارخانه ام دی اف از پسماند نیشکر در استان خبر داد.

عبدعلی ناصری گفت: کارخانه تولید ام دی اف از باگاس نیشکر و ضایعات کشاورزی با ظرفیت ۲۰۰ هزار متر مکعب در سال که در کشت و صنعت امیر کبیر به عنوان یکی از واحدهای هشتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان درحال ساخت است، بزرگ‌ترین کارخانه تولید MDF از باگاس در جهان محسوب می‌شود.

وی افزود: این کارخانه در زمینی به مساحت ۲۸۰ هزار متر مربع معادل ۲۸ هکتار و ۴۰ هزار متر مربع سوله ساخته شده است که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت دارد.

ناصری به تعریف ۴ فاز برای این طرح تولیدی و صنعتی اشاره کرد و ادامه داد: فاز اول تولید فیبر یا آماده سازی الیاف (پیت زدایی باگاس)، فاز دوم تولید MDF خام، فاز سوم تولید تخته روکش شده و فاز چهارم تولید پارکت بوده که در حال راه اندازی است.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان می‌گوید: فاز اول که تولید فیبر یا آماده سازی الیاف است با آغاز برداشت نیشکر راه‌اندازی می‌شود که در این مرحله برای یکهزار و ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار