استاندار خوزستان در آیین گرامیداشت روز ملی اصناف در اهواز : مسئولان موظف به توجه به نظرات و پیشنهادات اصناف هستند.

تاریخ انتشار: شنبه 3 تیر 1402 | 13:31 ب.ظ
استاندار خوزستان در آیین گرامیداشت روز ملی اصناف در اهواز : مسئولان موظف به توجه به نظرات و پیشنهادات اصناف هستند. 🔹استاندار خوزستان گفت: اصناف بخش قابل توجهی از مردم هستند و ما مسئولین موظف به توجه به نظرات و پیشنهادات آنها در مدیریت امور هستیم. 🔹آئین گرامیداشت روز ملی اصناف روز پنجشنبه با حضور علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان، جمعی از مسئولان و اصناف و فعالان بازار در سالن همایش های سازمان صمت استان […]

🔹آئین گرامیداشت روز ملی اصناف روز پنجشنبه با حضور علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان، جمعی از مسئولان و اصناف و فعالان بازار در سالن همایش های سازمان صمت استان برگزار شد.

🔹استاندار خوزستان در این مراسم گفت: دولت حامی و در کنار اصناف است و در جهت کمک به مردم این انسجام و همدلی لازم است.

 

🔹وی افزود: ما این روزها که به مسائل استان، کشور و منطقه نگاه میکنیم عموم نگاه ها به کشور ایران است؛ مردمی که با انقلاب اسلامی شروع کردند و پشت سر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) حرکت کردند شایسته این هستند که الگوی ملت های منطقه در حوزه های گوناگون اجتماعی و اقتصادی از جمله در بخش بازار و بانک داری اسلامی باشند.

🔹حسینی محراب اظهار داشت: برای توریست هایی که وارد کشور میشوند اگر شفافیت در مورد قیمت کالاها و خدمات باشد بخش گردشگری تقویت میشود اما چندگانگی قیمت ها و بعضا کاذب بودن و غیر واقعی بودن قیمت ها موجب میشود به تدریج توریست هایی که به ایران سفر میکنند را از دست دهیم که این امر منجر به شکل گیری یک اقتصاد درونگرا میشود و اقتصاد درونگرا نیز هرگز نمی تواند رونق اقتصادی ایجاد نماید. ما باید اقتصاد خود را با بازارهای کشورهای منطقه گره بزنیم تا چرخه اقتصادی استان به نقطه کمال برسد.

 

🔹استاندار خوزستان ادامه داد: البته موانعی وجود دارد که اتاق های بازرگانی و اصناف باید با همفکری و تعامل با مسئولان این مشکلات را حل نموده و کاهش دهند.

🔹نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: اتحادیه ها و صنوف میتوانند با اتحاد با یکدیگر موانع را شناسایی نموده و برای رفع آنها راهکار ارائه دهند و این کار موجب کمک به دولت برای ایجاد ثبات در بازار میشود و در راستای کاهش مشکلات معیشتی برای مردم خواهد بود.

🔹استاندار خوزستان ادامه داد: اصناف بخش قابل توجهی از مردم هستند و ما مسئولین موظف به توجه به نظرات و پیشنهادات آنها در مدیریت امور هستیم.

 

🔹حسینی محراب گفت: یکی از آفت های بازار ما سوداگری دلال ها و واسطه هاست که موجب ایجاد اختلاف های قیمتی برای کالاها میشوند. احتکار نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که بعضا مشاهده میشود؛ البته عمده بازاریان شریف ما از این مسائل مبری هستند و امیدواریم چنین مشکلاتی با مشارکت اصناف عزیز در کنار نیروهای انتظامی و قضایی کاهش یابند.

 

🔹گفتنی است : در پایان این مراسم از تعدادی اصناف پیشکسوت ، کاسب نمونه و فعالان اقتصادی تقدیر شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار