نحوه ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲

تاریخ انتشار: شنبه 3 تیر 1402 | 09:59 ق.ظ
نحوه ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ برای سال تحصیلی جدید والدین باید به صورت اینترنتی و یا حضوری برای ثبت نام فرزند خود در مدرسه مورد نظر اقدام کنند.

والدین دانش‌آموزان در تمام مقاطع تحصیلی با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش (my.medu.ir) برای احراز محل سکونت خود اقدام کنند.

 

در پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش، لیست دانش آموزان خود را کنترل کنند و چنانچه نام فرزند دانش آموز آن‌ها در لیست دیده نمی‌شد، به مدرسه محل تحصیل دانش آموز اطلاع دهند.

در صورت مشاهده نام فرزند، برای ثبت نام میان پایه (همه پایه‌ها به جز اول، هفتم و دهم) در صورت نداشتن درخواست جابجایی به مدرسه جدید، نیاز به کار دیگری نیست و ثبت نام فرزند به صورت خودکار انجام می‌شود.

اطلاع رسانی برای پرداخت هزینه کتاب و بیمه نیز متعاقبا انجام می‌شود.

چنانچه والدین درخواست انتقال فرزند به مدرسه جدیدی را دارند، زمان ثبت نقل و انتقال مدارس متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

پیش ثبت نام پایه‌های اول و هفتم از طریق گزینه پیش ثبت نام در پنجره واحد در حال انجام است. ثبت نام پایه دهم پس از اتمام هدایت تحصیلی آغاز خواهد شد.

ثبت نام قطعی همه دانش آموزان اعم از ورودی مقاطع و دانش آموزان میان پایه در سامانه دانش آموزی (سیدا)، صرفا پس از مراجعه همه والدین به پنجره واحد (my.medu.ir) و احراز محل سکونت توسط ایشان انجام می‌شود.

مدیران مدارس به نحو مقتضی به والدین اطلاع رسانی کنند که از این پس همه خدمات دولت بر مبنای آدرس ثبت شده در سامانه املاک و اسکان خواهد بود. در ثبت و تایید آدرس نهایت دقت را داشته باشند. مسئولیت حقوقی برای تایید یا عدم تایید احراز محل سکونت بر عهده کاربر خواهد بود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار