برنامه ریزی برای اجرای کشت تابستانه در حوضه کارون بزرگ

تاریخ انتشار: یکشنبه 4 تیر 1402 | 10:06 ق.ظ
برنامه ریزی برای اجرای کشت تابستانه در حوضه کارون بزرگ در جلسه ای هماهنگی و تصمیم گیری برای کشت تابستانه ۱۴۰۲ در حوضه کارون بزرگ انجام و بر تعیین تکلیف بدهی آب بها کشاورزان منطقه تاکید شد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری کارون بزرگ از برگزاری جلسه برنامه ریزی، هماهنگی و تصمیم گیری جهت کشت تابستانه ۱۴۰۲ با معاونین و مدیران مجموعه تحت سرپرستی در محل سالن جلسات این شرکت خبر داد.

 

بهرام جعفری گفت: در این نشست، پس از اظهار نظر حاضرین، در خصوص وضعیت کشت‌های تابستانه در محدوده شبکه‌های آبیاری تحت پوشش و همچنین لزوم تعیین تکلیف بدهی آب بها کشاورزان، بر اطلاع رسانی گسترده به شیوه‌های گوناگون با موضوع ((غیر مجاز بودن و ممنوعیت کشت شلتوک)) به بهره برداران تحت پوشش شرکت تأکید شد.

وی افزود: به منظور پیشگیری از کشت‌های غیر مجاز تامین آب کشت‌های دائم و تابستانه شبکه بصورت غیرمستمر انجام می‌پذیرد و همچنین مقرر شد شرکت‌های تعاونی الگوی کشت مجاز پیشنهادی خود را مطابق با الگوی کشت مصوب استان جهت بررسی و عقد قرارداد به شرکت بهره برداری ارائه نموده و نسبت به تعیین تکلیف بدهی آب بهاء خود طی هفته جاری با مراجعه به امور مشترکین شرکت اقدام کنند.

مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه‌های آبیاری کارون بزرگ تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده و اخذ احکام قضائی، مقرر شد تا نسبت به تشکیل کارگروه اجرای احکام و نیز جمع آوری سیفون‌های غیرمجاز با هماهنگی نیروی انتظامی شود.

وی اظهار امیدواری کرد؛ با تهیه و ارائه برنامه ریزی توزیع آب در شبکه‌های تحت پوشش شرکت بهره برداری کارون بزرگ به صورت نوبت بندی و رعایت موارد یاد شده و همچنین ایجاد تعامل و همکاری با ارگان‌های ذی ربط بتوانیم به بهترین نحو ممکن رضایت مشترکین را حفظ کنیم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار