عملیاتی شدن ششمین دستگاه حفاری بومی کشور در محدوده اهواز

تاریخ انتشار: یکشنبه 4 تیر 1402 | 12:00 ب.ظ
عملیاتی شدن ششمین دستگاه حفاری بومی کشور در محدوده اهواز دستگاه حفاری ۷۲ بعد از سپری شدن آزمایش‌ها، در منطقه نفتی اهواز، با تلاش متخصصان شرکت ملی حفار‌ی ایران عملیاتی شد.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران گفت : دستگاه حفاری ۷۲ فتح به عنوان روز آمد‌ترین نسل دکل‌های حفاری خشکی در میدان نفتی اهواز ، ششمین دکل ایرانی است که بخش عمده تجهیزات آن توسط سازندگان داخلی ساخته شده است.

 

حمید رضا گلپایگانی افزود : دکل ۷۲ فتح توسط شرکت های دانش بنیان و جهاد دانشگاهی در تعامل با متخصصان شرکت ملی حفاری ایران ساخته شده و حداکثر عمق قابل حفاری توسط آن ۲۰ هزار فوت، ارتفاع دکل از سطح حدود ۱۵۰ فوت و حداکثر بار استاتیکی قابل‌تحمل توسط دکل یک‌میلیون پوند است.

 وی گفت : شرکت ملی حفاری ایران با داشتن ۷۳ دکل حفاری بزرگترین ناوگان حفاری را در خاورمیانه دارد و با این بومی سازی این توانمندی در کشور ایجاد شده است که هیچ گاه تحت هر شرایط تحریمی ، حفاری چاه در کشور ایران متوقف نخواهد شد.

گلپایگانی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۲۳ حلقه چاه یا ایستگاه‌های حفاری بومی در گستره شرکت ملی حفاری ایران حفاری شده است افزود : شرکت ملی حفاری ایران به عنوان یکی از شرکت‌های بالا دستی تابع شرکت ملی نفت ایران و بزرگترین شرکت حفاری در منطقه، افزون بر ۷۰ دستگاه حفاری خشکی و دریایی در تملک دارد و با برخورداری از تجهیزات، ابزار تخصصی و متخصصان مجرب توان ارائه ۲۵ نوع خدمات فنی و مهندسی به موازات عملیات حفاری را دارا می‌باشد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار