نقاط ورود بخشی از فاضلاب به رودخانه کارون تا پایان امسال بسته می‌شود

تاریخ انتشار: چهارشنبه 7 تیر 1402 | 09:15 ق.ظ
نقاط ورود بخشی از فاضلاب به رودخانه کارون تا پایان امسال بسته می‌شود سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: تا پایان امسال نقاط ورود بخشی از فاضلاب به رودخانه کارون بسته می‌شود. داوود میرشکار اظهار کرد: فاضلاب از بخش‌های زیادی وارد حوضه رودخانه کارون می‌شود و در حال حاضر نیز فاضلاب شهری اهواز از ۲۴ نقطه وارد رودخانه کارون می‌شود. وی افزود: فاضلاب از ۱۴ نقطه از […]

سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: تا پایان امسال نقاط ورود بخشی از فاضلاب به رودخانه کارون بسته می‌شود.

داوود میرشکار اظهار کرد: فاضلاب از بخش‌های زیادی وارد حوضه رودخانه کارون می‌شود و در حال حاضر نیز فاضلاب شهری اهواز از ۲۴ نقطه وارد رودخانه کارون می‌شود.

وی افزود: فاضلاب از ۱۴ نقطه از شرق و ۱۰ نقطه از سمت غرب اهواز، وارد رودخانه می‌شود.

سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: هر چند در حال حاضر تصفیه‌خانه فاضلاب غرب اهواز در مدار است اما تنها حدود ۲۰ درصد فاضلاب غرب را تحت پوشش قرار داده است. تصفیه‌خانه شرق اهواز نیز تنها بخشی از فاضلاب را تصفیه می‌کند.

میرشکار با اشاره به نشست اخیر شورای حفاظت کیفی کارون، عنوان کرد: در این جلسه تصمیماتی اخذ و مقرر شد که تا پایان امسال نقاط ورود بخشی از فاضلاب به رودخانه کارون بسته شود و این فاضلاب‌ها به تصفیه‌خانه‌ها منتقل شود.

وی در خصوص تبعات ورود فاضلاب به رودخانه کارون گفت: ورود بار آلودگی به رودخانه‌ها منجر به آلوده شدن منابع آبی، ورود موادی مانند فلزات سنگین در چرخه آبی، ورود سموم مورد استفاده در کشاورزی و افزایش بار آلودگی میکروبی آب می‌شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار