برق ۳۷ اداره پرمصرف اهواز قطع شد

تاریخ انتشار: سه شنبه 20 تیر 1402 | 11:12 ق.ظ
برق ۳۷ اداره پرمصرف اهواز قطع شد به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز؛ برق ۳۷ اداره به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه‌های کاهش مصرف قطع شد.

عبدالحمید عباس شیاری با اشاره به کاهش یک ساعتی فعالیت اداره‌ها در اهواز در روز دوشنبه ۱۹ تیرماه به دلیل افزایش دمای هوا و بالا بودن میزان مصرف، گفت: در این رابطه و براساس شیوه نامه‌های کاهش مصرف برق اداره ها، ۲۷۵ پیامک اخطار در نوبت اداری و ۲۰۴ اخطار پیامکی بعد از نوبت اداری به اداره‌های کلانشهر اهواز به منظور مدیریت مصرف برق ارسال شد.

وی افزود: با توجه به بی توجهی برخی از اداره‌ها به این اخطارها، در نهایت دیروز برق ۳۷ اداره در کلانشهر اهواز قطع شد.

شیاری می‌گوید: در صورتیکه اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی نسبت به شیوه نامه‌های کاهش مصرف بی توجه باشند، ابتدا به آن دستگاه اخطار و هشدار‌هایی داده می‌شود و در صورت تداوم این مسئله، نسبت به قطع برق اقدام می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز اضافه کرد: نهاد‌ها و اداره‌های دولتی موظف هستند در ساعت‌های کاری، کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق و پس از پایان ساعت کار، کاهش ۶۰ درصدی داشته باشند، ضمن اینکه این بخش‌ها همچنین باید در ساعات اوج بار از مولد‌های اضطراری استفاده کنند، زیرا این مولد‌ها یکی از راهکار‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی اداره‌ها مخصوصا در ساعات اوج بار است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار