برنامه ریزی وزارت نفت برای کاهش و حذف آلاینده‌های محیط زیستی

تاریخ انتشار: سه شنبه 20 تیر 1402 | 10:06 ق.ظ
برنامه ریزی وزارت نفت برای کاهش و حذف آلاینده‌های محیط زیستی در نشستی با توجه به برنامه‌های وزارت نفت برای کاهش و حذف آلاینده‌های محیط زیستی، انتشار گاز‌های گلخانه‌ای و آلاینده‌های هوا در مناطق نفت خیز جنوب بررسی شد.

نشست کارگروه کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای و آلاینده‌های هوا از سوی شرکت‌های تابعه شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب همسو با اجرای دستورعمل‌های وزارت نفت و با هدف برنامه‌ریزی برای کاهش و حذف آلاینده‌های محیط زیست به میزبانی اداره اچ‌اس‌ئی شرکت نفت و گاز آغاجاری برگزار شد.

 

در این نشست تخصصی، با اشاره به اهمیت توجه به محیط زیست در توسعه پایدار و دستاورد‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در کاهش سوختن گاز‌هایی مشعل، با برنامه‌ریزی اصولی برای رفع دغدغه و نگرانی جامعه پیرامونی درباره‌ی آلودگی هوا تأکید شد.

تشریح روند جمع‌آوری گاز‌های گلخانه‌ای، بررسی تاریخچه گاز‌های تولیدی و ارسالی به مشعل در مناطق نفت‌خیز جنوب، تدابیر لازم برای کاهش انتشار آلاینده‌های زیست محیطی و مقایسه گازسوزی شرکت‌های تابعه مناطق نفت‌خیز جنوب مواردی بود که در این نشست برررسی شد.

در ادامه عملکرد شرکت‌های نفت و گاز آغاجاری و گچساران در حوزه جلوگیری از سوختن گاز‌های و تولید گاز‌های گلخانه‌ای، راه‌کار‌های کاهش آن و ارائه دستورعمل‌های تازه با مقایسه آماری مقدار تولید نفت و گاز و گاز‌های سوخته شده در واحد‌ها و تأسیسات به تفکیک بررسی و راستی‌آزمایی شد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار