راه اندازی ۵ پالایشگاه گیاهان دارویی در کشور

تاریخ انتشار: سه شنبه 20 تیر 1402 | 10:35 ق.ظ
راه اندازی ۵ پالایشگاه گیاهان دارویی در کشور دبیر ستاد توسعه گیاهان دارویی معاونت علمی ریاست‌جمهوری: ۵ پالایشگاه گیاهان دارویی در استانهای مختلف کشور از جمله خوزستان با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان راه اندازی خواهد شد.

محمدرضا شمس اردکانی ایران را صدرنشین در حوزه گیاهان دارویی معرفی کرد و گفت: ستاد توسعه گیاهان دارویی معاونت علمی ریاست‌جمهوری برای حفظ موقعیت و دستاورد‌های کشور در این حوزه در ۳ زمینه آموزش، پژوهش و خدمات برنامه‌هایی را تدوین کرده است.

وی افزود: ایران حرکت در مرز‌های علم را آغاز کرده، به طوری‌که اکنون چهارمین کشور تولیدکننده علم در حوزه طب سنتی و گیاهان دارویی هستیم و این جایگاه حاصل حرکت خوب و هوشمندانه در این حوزه است.

شمس اردکانی با اشاره به اینکه قرار است ۵ پالایشگاه گیاهان دارویی با حمایت معاونت علمی در کاشان، کاشمر، مشهد و خوزستان راه‌اندازی شود، ادامه داد: راه‌اندازی ۲ پالایشگاه رو به اتمام است و کار‌های لازم برای راه‌اندازی ۳ پالایشگاه دیگر در دست انجام است.

وی  تولید علم را حاصل پژوهش دانست و اضافه کرد: بنابراین برای سوق دادن حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی به سمت محصول محور باید از نتایج پژوهش‌ها بهره ببریم.

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان گیاهان دارویی و طب سنتی با بیان اینکه در حال حاضر حدودا ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی موفق به دریافت تاییدیه دانش‌بنیانی شده‌اند، اضافه کرد: ایجاد و تجهیز مراکز تخصصی و نوآوری در دستور کار این ستاد است که در این رابطه معاونت علمی و ستاد گیاهان دارویی حمایت‌هایی خواهند داشت.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار