توقیف محصولات بدون نشان استاندارد در خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 تیر 1402 | 12:02 ب.ظ
توقیف محصولات بدون نشان استاندارد در خوزستان مدیرکل استاندارد خوزستان از شناسایی و توقیف ۵۵ محصول فاقد نشان استاندارد اجباری در سطح بازار استان خبر داد.

علی داوودی اظهار کرد: با توجه به اهمیت نظارت بر اجرای استاندارد، بازرسی‌هایی از سطح بازار کلانشهر اهواز و دیگر شهرستان‌های استان در بحث عرضه کالا‌های استاندارد انجام می‌شود.

وی افزود: کارشناسان اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره‌کل استاندارد استان ضمن بازرسی از مراکز نگهداری، عرضه، توزیع و فروش کالا‌های مشمول مقررات استاندارد اجباری با متخلفان براساس قانون برخورد کرده‌اند.

مدیرکل استاندارد خوزستان با اشاره به شناسایی و توقیف واحد‌های صنفی متخلف به دلیل عرضه و توزیع کالا‌های فاقد نشان استاندارد اجباری در سطح بازار استان گفت: براساس بازرسی‌های انجام‌شده ۳۶ واحد صنفی متخلف شناسایی و ۵۵ محصول غیر استاندارد در سطح بازار استان شناسایی و توقیف شده است.

داوودی ادامه داد: این محصولات توقیف‌شده شامل انواع شیرآلات بهداشتی و ساختمانی و همچنین انواع خرما، زعفران و نمک دریایی هستند و براساس قانون با متخلفان عرضه این محصولات غیراستاندارد برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای حفظ ایمنی، سلامت و کرامت شهروندان کارشناسان این اداره کل به صورت مستمر تمام محصولات و فرآورده‌های مشمول مقررات استاندارد اجباری را پایش کرده و با واحد‌های صنفی متخلف برخورد و به مراجع قضایی معرفی می‌کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار