مصرف روزانه آب در اهواز بالاتر از میزان استاندارد

تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 تیر 1402 | 08:45 ق.ظ
مصرف روزانه آب در اهواز بالاتر از میزان استاندارد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان: مصرف روزانه آب برای هر فرد در اهواز بالاتر از حد استاندارد بوده و کاهش مصرف الزامی است.
محمدرضا کرمی نژاد گفت: میزان مصرف یک شبانه روز آب اهواز در فصل گرم سال حدود ۷۴۸ هزار متر مکعب و معادل ۸ هزار لیتر بر ثانیه است.
 
وی افزود: باوجود مصرف زیاد آب، از ۴ تصفیه خانه شهری فقط ۷۶۰ هزار متر مکعب آب در شبانه روز خارج می‌شود که نشان دهنده برابر شدن میزان تصفیه آب مصرفی و آب خروجی است.
 
کرمی نژاد برابری میزان تصفیه آب با میزان مصرف را زنگ خطر دانست و ادامه داد: باتوجه به گرمای زیاد و محدودیت منابع آبی، باید شهروندان با مصرف بهینه آب همکاری کنند.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان دلیل افت فشار آب و حتی قطع آب در منطقه ملاشیه، شهرک دانشگاه، عین دو، سیاحی و سایر مناطق را افزایش مصرف دانست و اضافه کرد: میزان استاندارد مصرف آب برای هر فرد در شبانه روز ۲۲۰ لیتر است، این درحالی است که این میزان در اهواز به ۴۶۰ لیتر رسیده است.
 
سید داوود حسینی، معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت: بیش از ۱۵ درصد از مشترکان آب، بسیار پرمصرف هستند که باتوجه به شرایط آب و هوایی حاکم بر استان، از شهروندان تقاضا می‌شود در محوه مصرف این نعمت حیاتی به ویژه در ساعت‌های پیک مصرف از شست و شو‌های غیرضروری در زمینه‌های مختلف خودداری کنند تا بتوانیم بدون مشکل در زمینه تامین آب این روز‌های را سپری کنیم.
 
آب آشامیدنی با کیفیت ۹۰۰ در اهواز تصفیه و توزیع می‌شود که تامین ۶۰ درصد آن از طرح آبرسانی غدیر و ۴۰ درصد دیگر آن از رودخانه کارون صورت می‌گیرد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار