سرمایه‌گذاری ۸ هزار میلیارد ریالی در بخش خطوط برق خوزستان

تاریخ انتشار: شنبه 24 تیر 1402 | 09:02 ق.ظ
سرمایه‌گذاری ۸ هزار میلیارد ریالی در بخش خطوط برق خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: از مهرماه سال ۱۴۰۱ تاکنون ۸۰۸۹ میلیارد ریال در بخش افزایش ظرفیت خطوط این شرکت سرمایه‌گذاری شد. محمود دشت‌بزرگ اظهار کرد: با هدف افزایش ظرفیت انتقال برق و توسعه شبکه در بخش مخابراتی، از مهرماه سال گذشته تاکنون ۸۰۸۹ میلیارد ریال در بخش افزایش طول خطوط، فیبر نوری و […]

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: از مهرماه سال ۱۴۰۱ تاکنون ۸۰۸۹ میلیارد ریال در بخش افزایش ظرفیت خطوط این شرکت سرمایه‌گذاری شد.

محمود دشت‌بزرگ اظهار کرد: با هدف افزایش ظرفیت انتقال برق و توسعه شبکه در بخش مخابراتی، از مهرماه سال گذشته تاکنون ۸۰۸۹ میلیارد ریال در بخش افزایش طول خطوط، فیبر نوری و هادی پرظرفیت سرمایه‌گذاری انجام شد.

وی افزود: در همین بازه زمانی ۸ پروژه به طول ۱۰۸.۵ کیلومتر مدار با ارزش سرمایه‌گذاری ۷۱۷۵ میلیارد ریال اجرا و به ظرفیت خطوط شبکه اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: ۳ پروژه فیبر نوری به طول ۱۰۹ کیلومتر با ارزش سرمایه‌گذاری ۱۱۵ میلیارد ریال از مهرماه سال قبل تاکنون با هدف ایجاد یک بستر جامع مخابراتی برای انتقال اطلاعات و مدیریت در لحظه شبکه، برنامه‌ریزی شد و به پایان رسیده است.

به گفته دشت‌بزرگ در همین مدت ۵۷ کیلومتر مدار هادی پرظرفیت (تعویض سیم با ظرفیت بیشتر برای انتقال برق) در قالب ۵ پروژه و با ارزش سرمایه‌گذاری ۷۱۵ میلیارد ریال در بخش تقویت انتقال برق خطوط شبکه تحت نظارت شرکت برق منطقه‌ای خوزستان (استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد) تعویض شد.

وی بیان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون تعداد ۳۰۰ زنجیره مقره در قالب ۲ پروژه با ارزش سرمایه‌گذاری ۸۴ میلیارد ریال تعویض شده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان عنوان کرد: سرمایه‌گذاری صورت گرفته در بخش خطوط باعث توسعه شبکه، ارتباط پست‌های برق و افزایش قدرت مانور و انتقال انرژی در سطح شبکه خواهد شد.

با توجه به شروع پیک مصرف، شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از مشترکین درخواست می‌کند که برای حفظ پایداری شبکه، با رعایت الگوی مصرف برق، خاموش کردن کولرهای اضافی، استفاده از روشنایی طبیعی در روز و عدم استفاده از لوازم پر مصرف در ساعت پیک مصرف (۱۱ تا ۱۷ و ۱۸ تا ۲۲) صنعت برق را در خدمت‌رسانی مستمر همراهی کنند


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار