معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوزستان به کشورهای خارجی

تاریخ انتشار: سه شنبه 27 تیر 1402 | 10:49 ق.ظ
معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوزستان به کشورهای خارجی همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوزستان با حضور ۱۰ کشور خارجی در استان برگزار می شود.

رییس اتاق بازرگانی اهواز از همکاری این اتاق و دستگاه‌های متولی حوزه اقتصادی برای برگزاری همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوزستان با حضور ۱۰ کشور خارجی خبر داد و گفت: با توجه به فعالیت‌های اخیر کشور در حوزه دیپلماسی، این همایش را می‌توان نوعی رزمایش بزرگ اقتصادی در منطقه دانست.

 

محمد جواد امانی روز سه‌شنبه در نشست هم‌اندیشی دستگاه‌های متولی برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی استان خوزستان که در محل اتاق بازرگانی اهواز برگزار شد اظهارکرد: برابر با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این همایش تعداد ۱۰۰ طرح سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران خارجی از ۱۰ کشور معرفی خواهد شد.

وی بیان‌داشت: فرآیند صدور مجوز برای عملیاتی شدن این پروژه‌های سرمایه‌گذاری طی شده و آماده واگذاری به متقاضیان است.

رییس اتاق بازرگانی اهواز با تاکید بر اینکه این همایش را می‌توان نوعی رزمایش بزرگ اقتصادی در منطقه دانست گفت: باتوجه به فعالیت‌های اخیر کشور در حوزه دیپلماسی، همایش معرفی توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی استان خوزستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

امانی اضافه‌کرد: اتاق بازرگانی اهواز از تمام ظرفیت‌های کارشناسی خود برای معرفی این فرصت‌های سرمایه‌گذاری در راستای رشد اقتصادی استان استفاده خواهد کرد.

وی بیان‌داشت: فعالان اقتصادی کشور‌های حوزه خلیج فارس از اصلی‌ترین متقاضیان حضور در این همایش هستند که جزییات بیشتر آن در آینده اعلام خواهد شد.

بیش از یک دهه از برگزاری آخرین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوزستان می‌گذرد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان در این نشست هم اندیشی بیان‌داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است این همایش در مهرماه امسال برگزار شود.

حمیدرضا فلاح با اشاره به اینکه بیش از یک دهه از برگزاری آخرین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان می‌گذرد گفت: در این همایش بخش مهمی از توانمندی‌های خوزستان در حوزه‌های اقتصادی و صنعتی معرفی خواهد شد که زمینه‌ساز انجام سرمایه‌گذاری‌های مهمی برای خوزستان خواهد بود.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذاری منطقه آزاد اروند در برگزاری این همایش اضافه‌کرد: در کنار این همایش، نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی نیز برگزار می‌شود که در این بخش، اتاق‌های بازرگانی استان نقش مهمی دارند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان یادآورشد: پیش از برگزاری این رویداد، با همکاری رایزن‌های اقتصادی ایران در کشور‌های هدف، مذاکرات اولیه برای واگذاری پروژه‌های سرمایه‌گذاری از طریق اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری انجام خواهد شد.

فلاح یادآورشد: پروژه‌های پترو پالایش و پایین دست صنعت پتروشیمی از مهمترین طرح‌های سرمایه‌گذاری برای معرفی به متقاضیان محسوب می‌شوند.

تشکیل کمیته‌های کارشناسی همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز در این نشست با تاکید بر اینکه همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوزستان زمینه حضور فعالان اقتصادی خارجی در استان را تسهیل می‌کند گفت: اتاق آمادگی دارد که ضمن تشکیل کمیته‌های تخصصی؛ در ارائه مشاوره‌های کارشناسی و پشتیبانی از این همایش همکاری کند.

رضا طاهری یادآورشد: انتظار می‌رود طرح‌های قابل ارائه در این همایش، بروز و از استاندارد‌های بین‌المللی برخوردار باشند.

وی اضافه‌کرد: این همایش علاوه بر اینکه به رشد اقتصادی استان کمک می‌کند، زمینه رونق تجاری خوزستان را فراهم خواهد کرد؛ لذا همکاری‌های بین بخشی دستگاه‌های مختلف در برگزاری این رویداد ضروری است.

ظرفیت‌های خوزستان برای سرمایه‌گذاران خارجی جذابیت دارد

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اهواز در نشست هم اندیشی برگزاری همایش معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری خوزستان گفت: خوزستان ظرفیت‌های مطلوبی در حوزه‌های اقتصادی دارد که برای سرمایه‌گذاران خارجی از جذابیت بالایی برخوردار است.

صفدر پیرمرادی اظهارکرد: صنعت نفت، گاز، پتروشیمی، کشاورزی و خدمات فنی- مهندسی از جمله این ظرفیت‌ها هستند.

وی ادامه‌داد: از دستگاه‌های اقتصادی استان انتظار می‌رود که با برنامه‌ریزی دقیق نسیت به شناسایی و معرفی این ظرفیت‌ها اقدام کنند.

نائب رییس دوم اتاق بازرگانی اهواز خاطرنشان‌کرد: همواره همکاری دستگاه‌های مربوطه در برگزاری همایش معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری خوزستان ضروری است.

بر اساس این گزارش، شناخت متناسب سرمایه‌گذاران نسبت به فرصت‌های اقتصادی استان از اهداف برگزاری همایش معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری خوزستان اعلام شده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار