بهروب سامانه‌ای برای درآمدزایی و حفظ محیط زیست

تاریخ انتشار: چهارشنبه 28 تیر 1402 | 10:47 ق.ظ
بهروب سامانه‌ای برای درآمدزایی و حفظ محیط زیست مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز مزایای تحویل زباله‌های خشک و قابل بازیافت در سامانه بهروب را تشریح کرد.

محمود ثابت قدم در گفتگو با خبر خوزستان گفت: از پارسال فرآیندی تعریف و سامانه هوشمند بهروبطراحی شد و مجوز فعالیت برای جمع آوری پسماند خشک از درب منازل و مراکز تولید زباله دریافت کرد.

وی افزود: فرآیند کار به گونه‌ای است که شهروندان می‌توانند پس از جمع آوری و تفکیک زباله‌های خشک و قابل بازیافت، درخواست خود را از طریق نرم افزاری که قابلیت دریافت از برنامه‌هایی مانند بازار یا گوگل و نصب در تلفن همراه دارد، ثبت کنند.

ثابت قدم با بیان اینکه روز و زمان تحویل زباله‌ها در سامانه مشخص می‌شود، ادامه داد: شهروندان در ازای تحویل زباله‌های خشک علاوه بر بهره مندی از طرح‌های تشویقی شامل؛ شارژ کیف پول شهروندی، دریافت کیسه پلاستیکی، به حفظ محیط زیست و پاکیزگی شهر و محل زندگی کمک می‌کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز می‌گوید: موفقیت طرح جمع آوری زباله‌های خشک با استفاده از سامانه بهروب وابسته به میزان مشارکت شهروندان و همچنین تبلیغ رسانه‌ها و آگاهی بخشی آن‌ها نسبت به مزایای تحویل این طرح دارد.

این مقام مسئول تاکید کرد: درصورت همه گیر شدن استفاده از سامانه بهروب و اجرای طرح هوشمند بازیافت پسماند خشک، شاهد اشتغالزایی به واسطه نیاز به نیروی کار بیشتر و ماشین آلات برای جمع آوری زباله‌ها و پاسخگویی به درخواست شهروندان و همچنین ساماندهی و ایجاد شغل برای افراد زباله گرد که به صورت غیرمجاز درحال فعالیت هستند، خواهیم بود.

ثابت قدم گفت: سازمان مدیریت پسماند هدفگذاری‌هایی در این رابطه انجام داده که امیدواریم با مشارکت و همکاری شهروندان به اهداف مد نظر که همان حفظ محیط زیست، کاهش آلودگی زیست محیطی، بازیافت زباله و… است، برسیم.

وی افزود: در سامانه بهروب شرایطی مهیا شده است تا شهروندان بتوانند درصورت تمایل منافع مالی که از فروش زباله‌های خشک از سامانه بهروب دریافت می‌کنند را صرف امور خیریه کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار