جلوگیری از خاموشی در خوزستان با قطع برق مشترکان پرمصرف

تاریخ انتشار: یکشنبه 1 مرداد 1402 | 10:35 ق.ظ
جلوگیری از خاموشی در خوزستان با قطع برق مشترکان پرمصرف سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان: به منظور جلوگیری از خاموشی‌های بدون برنامه، برق مشترکان پرمصرف قطع خواهد شد.

کامران حدادی مدیریت مصرف برق در خوزستان را باتوجه به گرمای شدید هوا الزامی دانست و گفت: باتوجه به هشدار هواشناسی مبنی بر افزایش دما و وقوع دما‌های ۴۹ درجه و بالاتر در استان، مشترکان باید با صنعت برق همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه این گرمای کم‌سابقه بدون شک افزایش مصرف را به‌دلیل استفاده دوچندان از وسایل سرمایشی در پی خواهد داشت، به همین دلیل ضرورت دارد هم استانی‌ها در مصرف برق خود صرفه‌جویی کنند و مدیریت مصرف را در دستور کار خود قرار دهند.

حدادی با اشاره به روند افزایشی دمای هوا در استان و اهمیت آن برای مجموعه صنعت برق، ادامه داد: متناسب با این افزایش دما، به تقاضای مصرف برق افزوده می‌شود و ضروری است که مصرف برق مدیریت شود تا همه مردم بتوانند این گرمای کم‌سابقه را بدون خاموشی و گرما پشت سر بگذارند.

دمای “۲۴ درجه” کولر، دمای آسایش 

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان می‌گوید: براساس اعلام هواشناسی با افزایش دمای هوا به بالای ۵۰ درجه، استفاده از وسایل سرمایشی بیش‌از پیش می‌شود و موضوعی که در این زمینه اهمیت دارد، ضرورت توجه به راهکار‌های مدیریت مصرف برق است تا بتوانیم این شرایط دشوار دمایی را بدون خاموشی و حوادث ناشی از همزمانی افزایش گرما و مصرف پشت سر بگذاریم.

این مقام مسئول اضافه کرد: انتظار داریم مردم استان با به‌کار گرفتن راهکار‌های ساده‌ای، چون تنظیم درجه کولر‌های گازی روی دمای آسایش (۲۴ درجه) و استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج بار (۱۳ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳)، در پایدار نگه‌داشتن شبکه برق و جلوگیری از مشکلات احتمالی در شبکه همکاری ویژه‌ای با صنعت برق داشته باشند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار