افزایش ظرفیت ترانسفورماتور و شبکه‌های تامین برق در مرز‌های خوزستان

تاریخ انتشار: دوشنبه 2 مرداد 1402 | 09:24 ق.ظ
افزایش ظرفیت ترانسفورماتور و شبکه‌های تامین برق در مرز‌های خوزستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان از افزایش ظرفیت ترانسفورماتور و شبکه‌های تامین برق در مرز‌های شلمچه و چذابه برای راهپیمایی اربعین حسینی خبر داد.

علی خدری به اجرای عملیات ساخت و تکمیل زیرساخت‌های لازم برق برای تردد زائران در ۲ مرز چذابه و شلمچه اشاره کرد و گفت: طرح‌های برق رسانی تا قبل از آغاز مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی این طرح‌ها را شامل؛ تقویت ولتاژ، اورهال شبکه و تجهیزات، افزایش ظرفیت ترانسفورماتور و شبکه‌های تامین برق مواکب مستقر در مرز چذابه و شلمچه و همچنین توسعه و تعمیرات روشنایی معابر مسیر تردد زائران عنوان کرد و افزود: مراحل واگذاری انشعاب و تامین برق مواکب و مراکز خدمات‌رسان در ۲ مرز استان در این ایام انجام می‌شود.

خدری تامین و توزیع برق پایدار در ایام اربعین حسینی را رسالت و وظیفه شرکت توزیع نیروی برق خوزستان عنوان کرد و ادامه داد: در این شرایط سخت آب و هوایی همکاران ما تلاش می‌کنند تا زائران حسینی با آرامش و خدمات رسانی مطلوب در مرز‌ها تردد داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان می‌گوید: با وجود افزایش ۴.۴ درصدی بار شبکه برق نسبت به پارسال، ظرفیت انرژی مورد نیاز به دلیل شوق و اشتیاق مواکب خدمات رسان جهت گسترده‌تر کردن خدمات رسانی به زائران، نیاز به توسعه و افزایش ظرفیت شبکه برق‌رسانی و روشنایی دارد.

این مقام مسئول می‌گوید: با وجود نیاز به نصب سیستم‌های سرمایشی و دستگاه‌های برودتی، سردخانه‌های سیار و برج‌های نوری، مشکلی از نظر تامین انرژی برق در مرز‌ها وجود ندارد و برنامه ریزی لازم برای پایداری شبکه برق در مسیر زائران توسط خادمان حسینی در شرکت توزیع برق خوزستان در حال انجام است.

مرز‌های شلمچه و چذابه در غرب خوزستان ۲ گذرگاه مهم تردد زائران اربعین هستند.

۱۵ شهریور ماه ۱۴۰۲ روز اربعین حسینی است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار