بخشی از اراضی ملی تصرف شده در هندیجان و دشت آزادگان آزادسازی شد

تاریخ انتشار: دوشنبه 2 مرداد 1402 | 11:38 ق.ظ
بخشی از اراضی ملی تصرف شده در هندیجان و دشت آزادگان آزادسازی شد فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان گفت: اراضی ملی تصرف شده در شهرستان‌های هندیجان و دشت آزادگان طی چند روز اخیر خلع ید شدند.

سرهنگ عزیز قلاوند دوشنبه بیان کرد: با همکاری یگان حفاظت ، دستگاه قضا و نیروی انتظامی ۱۲هکتار اراضی ملی در شهرستان دشت آزادگان از دست متصرفات آزاد و به بیت المال برگردانده شد.

وی گفت: مردم هرگونه تخریب ، تصرف و آتش سوزی را به شماره تلفن‌های شبانه روزی ۱۳۹و ۱۵۰۴ یگان حفاظت اطلاع دهند تا بتوانیم اموال ملی را به بیت المال برگردانیم.

رفع تصرف از اراضی ملی در هندیجان

سرهنگ قلاوند دوشنبه با اشاره به اینکه اداره کل منابع طبیعی خوزستان با جدیت به دنبال رفع تصرف اراضی ملی تصرف شده است بیان کرد: ۶ هکتار از اراضی ملی ناصرآباد شهرستان هندیجان آزاد سازی شده است.

وی با بیان اینکه اراضی ملی تصرف شده برای مصارف کشاورزی و ساخت و ساز استفاده می‌شود گفت: این اقدام با همکاری نیروی‌های یگان حفاظت منابع طبیعی و نیز کمک‌های پیوسته نیروهای فراجا انجام شد.

قلاوند ادامه داد: اراضی توسط غاصبان به اموال دولتی تصرف شده بود و این برنامه تا آزاد سازی تمام اراضی ملی و بازگشت آنها به بیت المال در استان ادامه خواهد داشت.

سال گذشته پنج هزار و ۵۸۰ هکتار از اراضی ملی و دولتی به ارزش ۶۱ هزار میلیارد و ۶۳۷ میلیون ریال به بیت المال برگشت داده شد.

استان خوزستان ۴.۹ میلیون هکتار اراضی ملی دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار