مسئولیت میز بین‌المللی آموزش فنی و حرفه‌ای عراق به خوزستان واگذار شد

تاریخ انتشار: دوشنبه 2 مرداد 1402 | 11:20 ق.ظ
مسئولیت میز بین‌المللی آموزش فنی و حرفه‌ای عراق به خوزستان واگذار شد عضو کمیسیون آموزشی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال‌ها مسئولیت میز آموزش فنی و حرفه ای در عراق با استان‌های دیگر کشور بود گفت: با پیگیری‌های انجام شده این مسئولیت میز بین الملل به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان واگذار شد.

محمد مولوی در حاشیه بازدید از کارگاه‌های مهارت آموزی استان با اشاره به اهمیت افزایش ظرفیت‌های ” دیپلماسی مهارتی و آموزشی” گفت: استان خوزستان با دارا بودن ظرفیت‌های می‌تواند از دیپلماسی مهارتی و آموزشی در کشور عراق بهره‌مند شود و از این امتیاز برای تولید ثروت در خوزستان و اعزام نیروهای مهارتی و آموزشی به عراق استفاده کند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برقراری ارتباط مناسب با طرف عراقی ، ایجاد بستر همکاری‌های ۲جانبه آموزشی، تبادل تجربیات آموزشی و مربیان باتجربه در بین ۲ کشور از جمله اهداف این میز تخصصی در فنی و حرفه ای کشور است.

مولوی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه ای برای هنرجویان عراقی بسیار جذاب است، گفت: فنی و حرفه ای بین المللی می‌تواند برای کشور منبعی جهت اشتغال زایی و ارز آوری باشد.

کشور عراق به دلیل هم مرز بودن با خوزستان یکی از اهداف و مقاصد تجاری استان است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار