شهردار اهواز در جلسه مشترک شورای شهر و مدیرکل محیط زیست استان: تلاش برای صیانت از سلامت شهروندان اهواز

تاریخ انتشار: چهارشنبه 4 مرداد 1402 | 10:45 ق.ظ
شهردار اهواز در جلسه مشترک شورای شهر و مدیرکل محیط زیست استان:  تلاش برای صیانت از سلامت شهروندان اهواز در جلسه مشترک اعضای شورای شهر و شهردار اهواز با مدیرکل محیط زیست خوزستان، موضوعات محیط زیستی شهر اهواز به ویژه نحوه جمع‌آوری و دفن پسماندها، پردازش پسماندها، تکمیل لندفیل‌های دفن پسماند در سایت صفیره، بهسازی حاشیه رودخانه کارون، پسماندهای ویژه و بیمارستانی، نخاله‌های ساختمانی و کمربند فضای سبز بررسی شد. امینی شهردار اهواز در […]

در جلسه مشترک اعضای شورای شهر و شهردار اهواز با مدیرکل محیط زیست خوزستان، موضوعات محیط زیستی شهر اهواز به ویژه نحوه جمع‌آوری و دفن پسماندها، پردازش پسماندها، تکمیل لندفیل‌های دفن پسماند در سایت صفیره، بهسازی حاشیه رودخانه کارون، پسماندهای ویژه و بیمارستانی، نخاله‌های ساختمانی و کمربند فضای سبز بررسی شد.

امینی شهردار اهواز در این جلسه با استقبال از برگزاری جلسات مشترک فی‌مابین مجموعه‌های اجرایی با محوریت شورای شهر اهواز، خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم به استان خوزستان،  نگاه حمایتی ویژه‌ای دارد و لازم است از این فرصت که در کشور برای خوزستان به وجود آمده است، استفاده کنیم.

 

شهردار اهواز گفت: بازسازی استان و اهواز پس از پایان جنگ تحمیلی آن‌گونه که باید انجام می‌شد، نشد و امروز یک‌سوم جمعیت شهر در سکونتگاه‌های غیررسمی ساکن هستند که برای دفع مشکلات آن‌ها می‌بایست همکاری بین بخشی و فعالیت‌های جهادی صورت گیرد.

امینی ادامه داد: در اثر شرایط صنعتی و اقلیمی، شهر اهواز دچار عارضه‌هایی شده که مجموعه حاکمیت تلاش می‌کند با پرداخت عوارض آلایندگی و هزینه آن در فعالیت‌های عمرانی و پروژه‌های زیرساختی بخشی از این عقب ماندگی‌ها را جبران کند.

شهردار اهواز تصریح کرد: مجموعه استان باید منابع حاصل از عوارض آلایندگی که با عنایت دولت سیزدهم به میزانی بسیار فراتر از سال‌های گذشته در حال تخصیص است را به پروژه‌های زیرساختی اختصاص دهد تا دولت انگیزه بیشتری برای ادامه این روند  داشته باشد.

امینی با بیان این‌که هزینه‌های زندگی شهری و شهرنشینی بسیار بالا رفته و ابعاد پیچیده‌ای پیدا کرده است، گفت: اگر همه در کنار هم باشند می‌توان به رفع چالش‌های شهر امیدوار بود.

وی اظهار کرد: مردم اهواز بسیار قدرشناس هستند و انتظارات به حقی برای رفع مشکلات مزمن خود دارند.

امینی به ظرفیت‌های اهواز برای توسعه اشاره کرد و عنوان داشت: کارون می‌تواند اهواز را به زیباترین شهر ایران تبدیل کند.

شهردار اهواز با اشاره به ظرفیت اقلیمی این شهر برای کاشت نخل و برخی گونه‌های گیاهی نظیر گل‌های کاغذی و درخت‌های مثمر گفت: اهتمام به کمربند فضای سبز اهواز می‌تواند بخشی از آلایندگی موجود در هوای این شهر را برطرف کند و امیدواریم با همکاری دستگاه‌هایی که تعهداتی در طرح کمربند سبز اهواز دارند، شاهد تحول در این بخش و افزایش سرانه فضای سبز شهر باشیم.

امینی، سهم حق آلایندگی استان خوزستان را ۵۰ هزار میلیارد تومان دانست و اظهار امیدواری کرد: با عنایت ویژه دولت سیزدهم و هماهنگی و وحدت درون استانی با تخصیص این میزان شاهد برطرف شدن بسیاری از مشکلات استان باشیم.

وی افزود: اگر اهواز بخواهد در سطح مراکز استان‌های توسعه‌یافته قرار بگیرد نیازمند ۱۲۰ همت اعتبار و بودجه است که در بازه زمانی ۴ساله در بخش‌های مختلف هزینه شود.
امینی اعتبار لازم برای اتمام خط یک قطار شهری اهواز را ۴۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: توسعه حمل و نقل عمومی نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا دارد که در این مسیر برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام شده است. 

شهردار اهواز در پایان؛ تلاش برای صیانت از سلامت شهروندان اهوازی را مورد تأکید قرار داد و گفت: انتظار ما از مدیران دستگاه‌هایی که در ایجاد و تولید آلودگی‌هایی دارند، رفع این آلودگی‌ها و پرداخت حق آلایندگی مطابق قانون در جهت کاهش این آلایندگی‌هاست.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار