اتمام عملیات اجرایی علاج بخشی دومین آبراهه تخلیه تحتانی سد دز

تاریخ انتشار: شنبه 14 مرداد 1402 | 10:34 ق.ظ
اتمام عملیات اجرایی علاج بخشی دومین آبراهه تخلیه تحتانی سد دز مدیرعامل شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از اتمام عملیات اجرایی علاج بخشی آبراهه شماره ۲ سد دز خبر داد.

سید مهران اسدی گفت : با تکمیل عملیات ساختمانی در عرشه شیرهای کشاورزی و آبیاری سد دز و نصب شیرهای RFG (گارد) به وزن ۲۷ تن،  قطعه واسطه قابل دمونتاژ (D.G) و شیر کنترل (FCV) و هود به وزن ۱۷ تن، علاج بخشی آبراهه شماره ۲ با موفقیت انجام شد.

وی افزود: در بخش تجهیزات، شیر RFG و شیر کنترلی FCV که از سوی سازمان آب و برق خوزستان تامین شده بود پس از انجام آزمایش های آب بندی و عملکردی، نصب و با تکمیل عملیات ساختمانی آماده بهره برداری می باشد.

مدیرعامل شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان بیان کرد: این پروژه به کارفرمایی سازمان آب و برق خوزستان و نظارت شرکت مهندسی دزآب توسط شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان انجام شد و آبراهه جهت بهره برداری آماده تحویل به کارفرما می باشد.

گفتنی است سد دز دارای ۳ مجرای خروجی تخلیه تحتانی می باشد که عملیات اجرایی آخرین آبراهه از شهریور ماه جاری آغاز و در پایان اسفندماه تکمیل می شود


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار