رونمایی بیش از ۳۰۰ دستگاه ون و تاکسی در اهواز

تاریخ انتشار: یکشنبه 15 مرداد 1402 | 11:41 ق.ظ
رونمایی بیش از ۳۰۰ دستگاه ون و تاکسی در اهواز رئیس شورای شهر اهواز گفت: ۳۵۰ دستگاه ون و تاکسی در هفته دولت و دهه فجر امسال رونمایی و به ناوگان حمل و نقل عمومی می‌شوند.

سیاوی محمودی در گفتگو با خبر خوزستان تعداد تاکسی‌های زرد پلاک “ت” فعال در اهواز را بیش از یکهزار و ۹۰۰ دستگاه اعلام کرد و گفت: بیش از ۹۰ درصد از این خودرو‌ها عمر بالای ۱۰ سال دارند و در مسیر فرسودگی هستند.

وی افزود: باتوجه به اینکه سازمان تاکسیرانی اهواز به عنوان سازمان نظارت بر امر تاکسیرانی است، در دهه‌های قبل بحث نوسازی ناوگان تاکسیرانی مطرح نشده است و دولت سیزدهم نگاه ویژه‌ای به حمل و نقل عمومی و ناوگان تاکسیرانی دارد و در امر اعطای تسهیلات همکاری می‌کند.

محمودی نوسازی ناوگان تاکسیرانی را برنامه شهرداری و شورای شهر اهواز عنوان کرد و ادامه داد: کار‌های مقدماتی برای بهبود وضعیت تاکسی‌ها انجام شده و پس از سال‌ها توانستیم با کمک برخی از نهادها، تعدادی تاکسی جدید خریداری کنیم.

رئیس شورای شهر اهواز می‌گوید: براساس کار‌های انجام شده برای اعطای تسهیلات، معرفی رانندگان به بانک‌های عامل، در هفته دولت و دهه فجر امسال ۳۰۰ دستگاه تاکسی نو و جدید دیگر به ناوگان تاکسیرانی این کلانشهر اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به خرید ۵۰ دستگاه خودروی ون، اضافه کرد: تعدادی از این خودرو‌ها در هفته دولت رونمایی و راه اندازی می‌شوند و تعدادی دیگر نیز در دهه فجر رونمایی و به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه می‌شوند.

این مقام مسئول درخصوص وضعیت اتوبوس‌های حمل و نقل درون شهری گفت: ۱۲۹ دستگاه اتوبوس در اسفندماه سال ۱۴۰۰ خریداری شد، ولی به دلیل محقق نشدن وعده شرکت‌های تولیدکننده، ۴۲ اتوبوس وارد اهواز شد، اما یکی از مطالبه‌های کنونی ما است و در سفر هیئت دولت به خوزستان، این موضوع مورد پیگیری قرار کرفت.

محمودی درخصوص کمبود و نبود سایبان و آبسردکن در ایستگاه‌های اتوبوس می‌گوید: یک ایستگاه در مرکز شهر تجهیز شده و تجهیز ۲ ایستگاه دیگر در دستور کار سازمان تاکسیرانی اهواز است، ضمن اینکه پیگیری‌ها برای ایجاد آبسردکن از سوی این سازمان درحال انجام است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار