برداشت رطب نوبرانه از نخلستان‌های شادگان

تاریخ انتشار: دوشنبه 16 مرداد 1402 | 10:02 ق.ظ
برداشت رطب نوبرانه از نخلستان‌های شادگان مدیر جهاد کشاورزی شادگان از برداشت ۹ هزار تن رطب و خارک نوبرانه از نخلستان‌های این شهرستان خبر داد.

جمشید اسلامیان گفت: برداشت خارک و رطب نوبرانه از سطح ۱۴ هزار هکتار از نخلستان‌های این شهرستان در حال انجام است.

 

اسلامیان ا اظهار کرد: برداشت خارک و رطب از نخلستان‌های شادگان آغاز شده و تا پایان شهریور همزمان با برداشت خرما ادامه خواهد داشت.

وی افزود: شهرستان شادگان دارای ۵۷ هزار هکتار زمین کشاورزی است که بیش از ۱۴ هزار هکتار آن زیر کشت نخل خرما است که از این سطح ۱۲ هزار هکتار آن بارور و ۲ هکتار آن غیر بارور می‌باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شادگان گفت: ۷۵ رقم خارک و رطب در این شهرستان کشت شده و تا پایان مردادماه سال جاری ۳۱ هزار تن انواع رطب از نخلستان‌های شادگان برداشت و روانه بازار خوزستان و سایر استان‌های کشور شود.

اسلامیان بیان کرد: ارقام مختلفی از خرما در نخلستان‌های شادگان وجود دارد که ۸۵ درصد آن از نوع استعمران و مابقی از نوع برحی، بریم و سایر ارقام است که در کارگاه‌های بسته بندی آماده صادرات به خارج از کشور می‌شوند.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ هزار تن خرما امسال از نخلستان‌های این شهرستان برداشت شود گفت: خرمای شادگان به کشور‌های ارمنستان، ازبکستان، امارات متحده عربی، روسیه، ترکیه، چین و تایلند صادر و بخشی از آن نیز به استان‌های کشور ارسال می‌شود.

وی افزود: در کنار بسته‌بندی خرما، کار تولید شیره خرما به صورت طبیعی که ارزش صادراتی بالایی دارد در کارگاه‌های تولیدی شادگان نیز انجام می‌شود.

شهرستان شادگان در جنوب خوزستان دارای ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار اصله نخل، یکی از مراکز عمده تولید انواع خرما است، استعمران، گنطار، بریم، برحی، اشگر از انواع خرمای تولید در شادگان است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار