ثبت بیش از ۱۴ هزار ازدواج و ۲۵۰۰ طلاق در خوزستان در چهار ماهه امسال

تاریخ انتشار: سه شنبه 17 مرداد 1402 | 09:44 ق.ظ
ثبت بیش از ۱۴ هزار ازدواج و ۲۵۰۰ طلاق در خوزستان در چهار ماهه امسال مدیرکل ثبت احوال خوزستان از ثبت ۱۴ هزار و ۴۹۹ مورد ازدواج و ۲ هزار و ۵۱۹ مورد طلاق در در چهار ماهه نخست امسال در استان خبر داد. مصطفی امانی‌پور، با اشاره به آمار وقایع حیاتی چهار ماهه امسال در استان خوزستان اظهار کرد: در چهار ماهه نخست امسال در استان خوزستان ۲۶ هزار […]

مدیرکل ثبت احوال خوزستان از ثبت ۱۴ هزار و ۴۹۹ مورد ازدواج و ۲ هزار و ۵۱۹ مورد طلاق در در چهار ماهه نخست امسال در استان خبر داد.

مصطفی امانی‌پور، با اشاره به آمار وقایع حیاتی چهار ماهه امسال در استان خوزستان اظهار کرد: در چهار ماهه نخست امسال در استان خوزستان ۲۶ هزار و ۶۵۶ رویداد ولادت و ۷ هزار و ۵۵۴  رویداد فوت در خوزستان ثبت شده است که ۵۶ درصد فوتی‌های ثبت شده مرد و ۴۴ درصد زن بوده‌اند.

وی با بیان اینکه در این مدت در هر شبانه‌روز ۶۰ مورد فوت و هر ساعت فوت تقریباً سه نفر در استان خوزستان ثبت شده است، افزود: ۶ هزار و ۲۴۰ مورد از فوتی‌های ثبت شده معادل ۸۲ درصد شهری و یک هزار و ۳۱۴ مورد معادل ۱۸ درصد روستایی بوده‌اند.

مدیرکل ثبت احوال خوزستان گفت: ۱۹ هزار و ۱۴۱ مورد معادل ۷۲ درصد از تعداد کل ولادت‌های ثبت شده در این مدت در استان خوزستان شهری و ۷ هزار و ۵۱۵ مورد معادل ۲۸ درصد روستایی بوده‌اند.

تولد روزانه ۲۱۴ نوزاد در خوزستان

وی بیان کرد: در چهار ماهه اول امسال، در هر شبانه روز به طور متوسط ۲۱۴ نوزاد و هر ساعت تقریبا ۹ نوزاد در خوزستان متولد شده‌اند و ۵۱.۵ درصد کل ولادت‌های ثبت شده پسر و ۴۸.۵ درصد دختر بوده‌اند.

امانی‌پور افزود: در این مدت میانگین سن مادران ۲۵.۶ سال بوده و ۴۵۵ مورد دوقلوزایی و ۲۳ مورد سه قلوزایی ثبت شده است.

وی در خصوص آمار ثبت وقایع حیاتی در مهلت قانونی بیان کرد: ۹۷.۷۳ درصد ولادت‌های ثبت شده در استان خوزستان در مهلت قانونی ۱۵ روزه و ۹۳.۵ درصد فوت‌های ثبت شده نیز در مهلت قانونی ۱۰ روزه به ثبت رسیده است.

ثبت بیش از ۱۴ هزار ازدواج و ۲۵۰۰ طلاق

مدیر کل ثبت احوال خوزستان با اشاره به آمار ازدواج و طلاق در چهار ماهه اول امسال نیز گفت: در این مدت ۱۴ هزار و ۴۹۹ مورد ازدواج و ۲ هزار و ۵۱۹ مورد طلاق در استان خوزستان ثبت شده است.

وی بیان کرد: میانگین سن ازدواج‌های ثبت شده بار اول برای مردان ۲۸ سال و برای زنان ۲۳.۵  سال و میانگین سن طلاق‌های ثبت شده بار اول برای مردان ۳۷ سال و برای زنان ۳۲ سال بوده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار