صدور مجوز ساخت مجتمع پتروشیمی در امیدیه

تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 مرداد 1402 | 11:03 ق.ظ
صدور مجوز ساخت مجتمع پتروشیمی در امیدیه مدیر کل صنعت، معدن و تجارت خوزستان از صدور مجوز ساخت مجتمع پتروشیمی در امیدیه با سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خبر داد.

حمیدرضا فلاح با اشاره صدور مجوز ساخت یک شرکت شیمیایی و پتروشیمی در امیدیه، گفت: عملیات ساخت این طرح بزرگ به زودی با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز خواهد شد.

وی افزود: شرکت شیمیایی و صنایع پتروشیمی “آوات اورامان امیدیه” می‌تواند یک‌تحول بزرگ در زمینه تولید و ایجاد اشتغال این شهرستان ایجاد کند.

فلاح ادامه داد: در دومین سفر استانی رئیس جمهور به خوزستان، تفاهم نامه‌ای میان اداره کل صمت و استانداری خوزستان و شرکت هلدینگ خلیج فارس منعقد و در نهایت جواز تاسیس شرکت شیمیایی آوات اورامان سهامی خاص صادر شد.

مدیر کل صمت خوزستان میزان سرمایه‌گذاری برای راه اندازی این شرکت را یک و نیم میلیارد دلار اعلام و اضافه کرد: این شرکت در قالب زنجیره‌های پایین دستی صنایع پتروشیمی ساخته می‌شود که باعث ایجاد ۱۵ هزار اشتغال به صورت مستقیم و غیرمستقیم در منطقه خواهد شد.

به گفته فلاح؛ عملیات ساخت این طرح بزرگ به زودی با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه این طرح می‌تواند تحول و الگوی خوبی در زمینه راه اندازی خوشه‌های پائین دستی صنعت پتروشیمی باشد، گفت: با توسعه صنایع پایین دستی می‌توان اشتغال بومی در شهرستان‌ها را رونق بخشید.

خوزستان با داشتن ۲۲ شرکت پتروشیمی یکی از قطب‌های این صنعت در کشور است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار