مراجعه بیش از ۱۶۰ خوزستانی دچار گرمازدگی به بیمارستان‌های استان

تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 مرداد 1402 | 10:02 ق.ظ
مراجعه بیش از ۱۶۰ خوزستانی دچار گرمازدگی به بیمارستان‌های استان مدیر امور بیماری‌ها و مراکز تشخیصی و درمانی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه ۱۶۸ نفر با علائم گرمازدگی به بیمارستان‌های استان خبر داد.

دکتر مسعود نشاطی گفت: ۱۶۸ نفر در خوزستان به دنبال گرمای شدید هوا در ۲ هفته اخیر با علائم گرمازدگی به بیمارستان‌های سراسر استان مراجعه کردند که به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند.

وی به راه‌های پیشگیری از گرمازدگی اشاره کرد و افزود: پوشیدن لباس‌های سبک با رنگ روشن، استفاده از کلاه‌های پهن، مصرف مقادیر مناسب مایعات (روزانه نوشیدن هشت لیوان آب در تابستان)، استفاده از غذا‌های کم چرب، میوه‌ها و سبزیجات فیبردار و قرار نگرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب راه‌هایی هستند که می‌توانند در جلوگیری از گرمازدگی مفید واقع شوند.

بر اساس اعلام نظر کارشناسان حوزه بهداشت کودکان خردسال، سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای از جمله دیابت، پرفشاری خون، کلیوی و قلبی بیشتر در معرض خطر گرمازدگی قرار دارند و باید بیشتر مراقبت کنند.

همه مراکز درمانی در آمادگی کامل برای ارائه خدمات به افراد گرمازده هستند و حفظ خونسردی نکته مهمی برای مقابله با این مساله است.

اداره کل هواشناسی خوزستان در چند هفته اخیر نسبت به وقوع دما‌های بالای ۴۹ درجه و بالاتر هشدار سطح زرد و نارنجی صادر کرده است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار