صدور سند برای ۵۱ درصد از اراضی کشاورزی خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه 22 مرداد 1402 | 09:43 ق.ظ
صدور سند برای ۵۱ درصد از اراضی کشاورزی خوزستان رییس کل دادگستری خوزستان: در استان برای ۷۶۰ هزار هکتار زمین کشاورزی سند صادر شده که معادل ۵۱ درصد این اراضی است.

علی دهقانی با اشاره به اهمیت سنددار شدن زمین‌های کشاورزی برای جلوگیری از وقوع هرگونه تخلف و اختلافات بین کشاورزان اظهار کرد: از یک میلیون و ۴۷۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی در استان برای ۷۶۰ هزار هکتار زمین سند صادر شده که معادل ۵۱ درصد این اراضی است.

 

وی با بیان اینکه کشاورزان در صدور اسناد زمین‌های کشاورزی همکاری کنند افزود: سند داشتن این اراضی مانع از بروز بسیاری از تخلفات در حوزه کشاورزی است به همین منظور از جامعه کشاورزی استان خواستاریم نهایت همکاری را در این خصوص داشته باشند.

رییس کل دادگستری خوزستان همچنین با تاکید بر اینکه خرید و فروش با اسناد غیررسمی در استان با هدف جلوگیری از برخی سوء استفاده‌ها باید کمتر شود گفت: استفاده از اسناد رسمی در انجام معاملات ملکی از پرونده‌های قضایی در استان پیشگیری می‌کند.

وی بیان کرد: یکی از راه‌های صیانت از اراضی ملی و دولتی جلوگیری از تعرض به عرصه‌های ملی و تثبیت مالکیت آن‌ها است.

دهقانی با اشاره اینکه چهار میلیون و ۵۵۰ هزار هکتار عرصه ملی در استان وجود دارد افزود: ۹۹ درصد از این اراضی ثبت مالکیت شده و خوزستان یکی از استان‌های پیشروی کشور در انجام طرح کاداستر (حدنگاری) است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار