شاخص کیفی هوای بهبهان در وضعیت خطرناک تنفسی

تاریخ انتشار: دوشنبه 23 مرداد 1402 | 10:43 ق.ظ
شاخص کیفی هوای بهبهان در وضعیت خطرناک تنفسی بر اساس آخرین به‌روزرسانی سامانه پایش هوای کشور شاخص هوای بهبهان در وضعیت خطرناک تنفسی قرار گرفت.

بنا بر گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت قبل، منتهی به ساعت ۹ صبح امروز شاخص کیفیت هوا براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه شهر بهبهان با شاخص ۵۰۰ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت خطرناک (خاکستری) قرار گرفت.

هوای در ایستگاه‌های اهواز (استانداری با شاخص ۱۴۸، اهواز (اداره کل محیط زیست) با شاخص ۱۳۰، پادادشهر اهواز با شاخص ۱۴۳ و اندیمشک با شاخص ۱۲۲ و ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام شده است.

بر اساس این گزارش هوای شهرستان‌های شوش، شادگان، دزفول، حمیدیه، شوشتر و رامشیر به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا ” ناسالم” است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه فعال پایش کیفی هوا دارد.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار