هشدار افزایش مصرف برق در خوزستان

تاریخ انتشار: دوشنبه 23 مرداد 1402 | 11:25 ق.ظ
هشدار افزایش مصرف برق در خوزستان سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان نسبت به افزایش مصرف برق در استان هشدار داد.

کامران حدادی با بیان این که نیاز به مصرف برق در حوزه خدمات شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در شبانه‌روز گذشته به عدد پنج هزار و ۱۳۰ مگاوات رسیده؛ هشدار داد: در صورت عدم رعایت الگوی مصرف از سوی مشترکین؛ امکان وقفه در ارائه خدمات وجود دارد.

 

وی با بیان این که نیاز به مصرف برق در حوزه خدمات شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در شبانه روز  گذشته به عدد پنج هزار و ۱۳۰ مگاوات رسیده است، اظهار کرد: در صورت عدم رعایت الگوی مصرف از طرف مشترکین برق استان، امکان وقفه در ارائه خدمات وجود دارد.

حدادی با تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف برق، گفت: هیچ مشکلی در زمینه تامین برق وجود ندارد، اما به دلیل همزمانی گرما و شرجی، تقاضا برای مصرف نیز افزایش یافته است.

وی با اشاره به تقاضای مصرف برق در استان با توجه به افزایش رطوبت و دما گفت: تاکنون برای نهمین بار حد نصاب و رکورد مصرف برق در استان شکسته شده است.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با بیان اینکه مصرف انرژی برق در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۷ درصد افزایش داشت افزود: از مشترکان تقاضا داریم که رعایت الگوی مصرف برق را به ویژه در این روز‌های گرم و شرجی مورد توجه جدی قرار دهند.

وی ادامه داد: به کار بردن رهکار‌های ساده مثل تنطیم دمای کولر به روی دمای آسایش یعنی ۲۴ درجه و استفاده نکردن از وسایل پر مصرف در ساعات اوج مصرف از ساده‌ترین روش‌های ممکن برای رعایت الگوی مصرف است.

شرکت توزیع نیروی برق خوزستان دارای یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۴۴۰ مشترک است که از این تعداد ۳۳ درصد مشترکان روستایی هستند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار