پیگیری مشکلات آبداران خوزستان

تاریخ انتشار: دوشنبه 23 مرداد 1402 | 10:56 ق.ظ
پیگیری مشکلات آبداران خوزستان آبداران خوزستانی از اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل در این حرفه گلایه مندند.

آبداران آبفا خوزستان کارگرانی هستند که حقوق و مزایای آن‌ها توسط شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان با توجه به بودجه عمرانی دریافتی از استانداری پرداخت می‌شود. قرارداد در این قشر به صورت پیمانکاری بر طبق قانون اداره کار است که تاکنون بخشنامه طرح طبقه‌بندی مشاغل در حق آنان آبداران اعمال نشده است.

 

مدیر عامل آبفای خوزستان در این زمینه اظهار کرد: برای اجرایی شدن طرح طبقه‌بندی مشاغل ویژه نیرو‌های قراردادی مکاتبات زیادی را با تهران انجام داده‌ایم که تا کنون مجوزی به ما داده نشده است.

محمد‌رضا کرمی‌نژاد با بیان اینکه وزارت آب و فاضلاب کشور باید دستورالعملی را در این خصوص تدوین و ابلاغ کند، افزود: جلساتی نیز با هدف اجرایی شدن این طرح برگزار شده است که هنوز به نتیجه نرسیده است.

کرمی‌نژاد با اشاره به اینکه فرآیند پرداخت حقوق آبداران به روز است، گفت: حقوق آنان تا تیرماه از طریق استان به صورت متمرکز پرداخت شده است و از بابت حقوق طلبی ندارند.

وی ادامه داد: پرداخت اضافه‌کار و تعطیل‌کار آنان نیز به شهرستان‌های محل خدمت واگذار شده است تا بر اساس میزان کاری که انجام می‌دهند، پرداخت صورت بگیرد که بر اساس اطلاعاتی که ما داریم از این نظر نیز مشکلی وجود ندارد.

کرمی‌نژاد با بیان اینکه ما علاقمند به رفع مشکلات آبداران هستیم، یادآور شد: آن‌ها شماره تلفن بنده را دارند و هر زمان مشکلی پیش بیاید و تاریخ حقوق تغییر کند با من تماس می‌گیرند، البته برای تغییر مدل قرارداد نیز یکسری مطالبات دارند که باید از تهران پیگیری شود.

آبداران به عنوان کارگزار اجرایی در تعمیر و نگهداری، کلرزنی و بهره‌برداری از شبکه و تاسیسات آب آشامیدنی مشغول به کار هستند که مشکلات معیشتی و بیمه‌ای زیادی دارند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار