رشد ۷۱ درصدی بارگیری کالا‌های غیرنفتی در بندر تجاری شادگان

تاریخ انتشار: سه شنبه 31 مرداد 1402 | 10:03 ق.ظ
رشد ۷۱ درصدی بارگیری کالا‌های غیرنفتی در بندر تجاری شادگان رئیس اداره بندر و دریانوردی شادگان از افزایش ۷۱ درصدی بارگیری کالا‌های غیرنفتی از بندر شادگان به کشور‌های حوزه خلیج فارس خبر داد.

مصطفی سکرانی گفت: بارگیری کالا‌های غیرنفتی به کشور‌های حوزه خلیج فارس به میزان یکهزار و ۱۶۹ تن از بندر تجاری شادگان در ۴ ماه نخست امسال نشان دهنده رشد ۷۱ درصدی بارگیری این کالا‌ها است.

وی افزود: محموله‌های بارگیری شده در این مدت شامل؛ مصالح ساختمانی و  علوفه بودند که به مقصد کشور‌های حوزه خلیج فارس ارسال شده است.  

سکرانی با اشاره به ظرفیت مطلوب بندر شادگان برای انجام فرایند صادرات، ادامه داد:  در سال‌های اخیر انواع محموله‌های صادراتی شامل؛ سنگ، سرامیک، کاه، از این بندر به کشور‌های حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

رئیس  اداره بندر و دریانوردی شادگان ضمن دعوت از تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی برای فعالیت در این بندر تجاری، گفت: ۱۰ هزار مترمربع بارانداز، یک هزار و ۲۰۰ مترمربع انبار مسقف، ۱۰۰ متر اسکله، آبراه با آبخور به عمق ۵.۵ متر و ظرفیت تخلیه و بارگیری ۱۰۰ هزار تن در سال از ویژگی‌های فیزیکی و فنی این بندر به عنوان مهم‌ترین بندر کوچک محلی استان خوزستان به شمار می‌آید.

بندر شادگان به عنوان هفتمین بندر تجاری خوزستان دارای ۲ پست اسکله است که با ایجاد زمینه مساعد برای فعالیت بازرگانان در رونق کسب و کار و تجارت در شهرستان شادگان از اهمیت اقتصادی ویژه‌ای برخوردار است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار