افزایش ۲۴ درصدی تولید برق در نیروگاه رامین اهواز

تاریخ انتشار: یکشنبه 5 شهریور 1402 | 08:42 ق.ظ
افزایش ۲۴ درصدی تولید برق در نیروگاه رامین اهواز مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز از تولید ۹۸۰ هزار مگاوات برق در مردادماه امسال و افزایش ۲۴ درصدی تولید انرژی در این نیروگاه خبر داد.
محسن حافظی مجموع تولید برق نیروگاه رامین اهواز از ابتدای امسال تا پایان مرادماه را ۳ میلیون و ۳۹۷ هزار و ۴۰۴ مگاوات ساعت عنوان کرد و گفت: نیروگاه‌های حرارتی بیش از ۹۳ درصد برق کشور را تولید می‌کنند و نیروگاه رامین نیز به عنوان بزرگترین نیروگاه بخاری کشور نقش مهمی در تامین این انرژی حیاتی ایفا می‌کند.
 
وی با اشاره به افزایش ۴۰ مگاواتی تولید لحظه‌ای واحد‌های نیروگاه رامین در مرداد امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، افزود: در سال‌های اخیر این نیروگاه دارای چالش‌های متعددی بوده که با تکیه بر دانش و تجربه ارزشمند کارکنان و حمایت‌های مدیران ارشد صنعت برق حرارتی شاهد بهبود تولید و رفع محدودیت‌های فنی بودیم.
 
حافظی ادامه داد: تلاش داریم با تکیه بر عزم و همت کارکنان نیروگاه رامین اهواز، رو به رشد تولید برق در این نیروگاه را تثبیت و تقویت کنیم و امیدواریم با مشارکت مردم و صرفه جویی در این انرژی شاهد گذر موفقیت آمیز تلاشگران صنعت برق از پیک مصرف برق و تابستان طاقت‌فرسای امسال باشیم.
 
نیروگاه رامین اهواز بزرگترین نیروگاه حرارتی کشور با  ۶ واحد تولیدی در حال گذر از آخرین روز‌های پرمصرف برق در تابستان گرم خوزستان است و نقش مهمی را در تقویت، تثبیت و پایداری شبکه سراسری برق کشور  ایفاء می‌کند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار