پیگیری موضوع مرگ و میر ماهی‌های دریاچه نمک ماهشهر از مراجع قضایی

تاریخ انتشار: یکشنبه 5 شهریور 1402 | 10:47 ق.ظ
پیگیری موضوع مرگ و میر ماهی‌های دریاچه نمک ماهشهر از مراجع قضایی مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان: موضوع مرگ و میر ماهی‌های دریاچه نمک ماهشهر از مراجع قضایی پیگیری و با متخلفان برخورد می‌شود
 1. داوود میرشکار درخصوص مرگ و میر تعدادی از ماهی‌های دریاچه نمک ماهشهر گفت: این اتفاق در سال‌های قبل نیز رخ داده است.

  وی افزود: پارسال پس از وقوع این موضوع، مرکز تحقیقات شیلات قراردادی با شرکت پتروشیمی بندر امام خمینی به عنوان متولی انجام تحقیقات و پایش حوضچه‌های استحصال نمک منعقد کرد تا علاوه بر روشن شدن موضوع از وقوع این دست حوادث نیز جلوگیری شود.

  میرشکار ادامه داد: تحقیقات صورت گرفته از سوی مرکز تحقیقات شیلات تا این لحظه خروجی نداشته است برای همین پیگیری این موضوع هستیم، زیرا یکسال فرصت مناسبی بوده تا از تکرار این اتفاق جلوگیری شود.

  مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان می‌گوید: سازمان حفاظت محیط زیست و کارشناسان ضابط قضایی محسوب می‌شوند، از این رو گزارش‌های لازم در حال تهیه شدن است و از طریق مراجع قضایی نیز به طور جد در حال پیگیری هستیم تا با عوامل این موضوع برخورد صورت گیرد و از تکرار آن جلوگیری شود.

  این مقام مسئول به ورود مستقیم دادستانی به موضوع مرگ و میر ماهیان اشاره و اضافه کرد: دادستانی استان و معاون حقوق عامه دادستانی نسبت به مسائل محیط زیستی حساسیت ویژه‌ای دارند و تاکنون نیز نشست‌ها و پیگیری‌های متعددی در این خصوص صورت گرفته است.

  میرشکار با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته، گفت: اسامی مقصران و صنایع آلاینده پس از هماهنگی با دستگاه قضایی در صورت لزوم اعلام می‌شود.

  برخورد جدی با عوامل نشر بوی نامطبوع در ماهشهر

  وی در خصوص نشر بوی نامطبوع در بندر ماهشهر می‌گوید: با جدیت پیگیر منبع انتشار بوی نامطبوع در این شهرستان هستیم و حتما با عوامل این موضوع و واحد‌هایی صنعتی که موجب نشر این بوی نامطبوع و آلاینده‌ها شده اند برخورد صورت می‌گیرد.

  بندر ماهشهر در جنوب خوزستان که محل استقرار ۲۳ واحد پتروشیمی است، همیشه با چالش آلودگی محیط زیستی روبرو بوده است.

  آب دریاچه استحصال نمک ماهشهر که به آب‌های خلیج فارس متصل است و بر اثر جزر و مد خور‌های منطقه تامین می‌شود.

  سالانه حدود ۵۰۰ هزار تن نمک در دریاچه نمک ماهشهر در جنوب خوزستان استحصال می‌شود


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار