طرح آبرسانی غدیر، تامین کننده آب بسیاری از روستا‌ها و شهر‌های خوزستان

تاریخ انتشار: دوشنبه 6 شهریور 1402 | 11:15 ق.ظ
طرح آبرسانی غدیر، تامین کننده آب بسیاری از روستا‌ها و شهر‌های خوزستان استاندار خوزستان: طرح آبرسانی غدیر آب آشامیدنی مورد نیاز بسیاری از شهرها و روستاهای استان را تامین می کند.

سید علی اکبر حسینی محراب پایداری آب روستا‌های خوزستان را از اولویت‌های کاری در استان عنوان کرد و گفت: اگر پایداری آب در روستا‌ها برقرار شود، حرکت خوبی در سطح استان ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به بهره برداری نمادین طرح آبرسانی به روستای فریسه از توابع شهرستان حمیدیه اشاره کرد و افزود: آب این روستا و بسیاری از روستا‌ها و شهر‌های استان از طرح غدیر تامین می‌شود که از نظر کیفیت جزو بهترین آب‌های استان با سرچشمه از رودخانه دز است.

حسینی محراب با بیان اینکه با بسیج امکانات، نواقص موجود در روستا‌ها به کمک اهالی منطقه برطرف خواهد شد، ادامه داد: مسئله تامین آب آشامیدنی و کشاورزی جزو وظایف اولیه و اصلی مدیریت ارشد استان است.

استاندار خوزستان اضافه کرد: امروز به همت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) و با مدیریت سردار شاهوارپور، فرمانده سپاه خوزستان، کار آبرسانی به ۱۲۶ روستای استان انجام خواهد شد و امیدواریم آبرسانی به دیگر مناطق استان هر چه سریع‌تر اجرایی شود.

وی با بیان اینکه قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) تاکنون کار‌های خوبی در بحث آبرسانی به روستا‌ها انجام داده است، افزود: با کمک آب و فاضلاب استان بخش وسیعی از طرح‌های آبرسانی در روستا‌ها و شهر‌ها اجرایی خواهد شد.

بیش از ۲ هزار روستای استان خوزستان از آب پایدار برخوردار هستند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار