مالکین چاه های کشاورزی برای نصب کنتور هوشمند به امور آب شهرستان ها مراجعه کنند

تاریخ انتشار: سه شنبه 7 شهریور 1402 | 11:46 ق.ظ
مالکین چاه های کشاورزی برای نصب کنتور هوشمند به امور آب شهرستان ها مراجعه کنند به منظور توزیع عادلانه آب و صیانت از آبخوان های کشور، مالکین چاه های کشاورزی به منظور نصب کنتور هوشمند به امور آب شهرستان ها مراجعه کنند.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به رویکرد صیانتی لایحه بودجه ۱۴۰۲ در برداشت آب از چاه های غیر مجاز و بر اساس بند ب تبصره ۸ لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، نرخ برداشت آب از چاه‌های غیرمجاز ۱۰ برابر نرخ برداشت آب از چاه مجاز تعیین شد و در صورت ادامه تخلف و برداشت آب غیرمجاز این عدد به  ۲۰ برابر نرخ برداشت از چاه مجاز افزایش پیدا می‌کند.

به منظور توزیع عادلانه آب و برای حفظ و صیانت از آبخوان‌های کشور، شرکت‌های آب منطقه‌ای استان‌ و سازمان آب و برق خوزستان مکلفند برای شمارشگر (کنتوردار) شدن چاه‌ها با توجه به شرایط اقتصادی و اقلیمی مناطق مختلف کشور از مصرف کنندگان آب کشاورزی برای چاه‌های مجاز فاقد شمارشگر هوشمند بر اساس ۲ برابر ظرفیت پروانه بهره‌برداری آن‌ها و برای چاه‌های مجاز دارای شمارشگر بر اساس برداشت مجاز از آن‌ها، آب بها دریافت کنند.

به همین دلیل از همه مالکین چاه های کشاورزی تقاضا می شود هرچه سریعتر جهت خرید و نصب کنتور هوشمند به امورات آب شهرستان های سراسر استان مراجعه کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار