کیفیت هوای اهواز و سوسنگرد در وضعیت “ناسالم”

تاریخ انتشار: سه شنبه 7 شهریور 1402 | 11:32 ق.ظ
کیفیت هوای اهواز و سوسنگرد در وضعیت “ناسالم” بنا بر اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای امروز اهواز و سوسنگرد در وضعیت “ناسالم” و قرمز بوده است. بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ صبح امروز (۷ شهریورماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه حفاری […]

بنا بر اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای امروز اهواز و سوسنگرد در وضعیت “ناسالم” و قرمز بوده است.

بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ صبح امروز (۷ شهریورماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه حفاری اهواز ۱۱۵ و ایستگاه سوسنگرد ۱۵۶ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین وضعیت هوای این شهرها “ناسالم” و قرمز بوده است.

در این مدت هوای دزفول در شرایط “ناسالم برای گروه‌های حساس” و نارنجی بوده است.

طبق شاخص ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون هوای شادگان در شرایط “قابل قبول” بوده و هیچکدام از شهرهای خوزستان در وضعیت “پاک” نبوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار