خوزستان، سرزمین کشاورزی کشور

تاریخ انتشار: چهارشنبه 8 شهریور 1402 | 09:15 ق.ظ
خوزستان، سرزمین کشاورزی کشور رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان : خوزستان با توجه به میزان تولید انواع محصولات کشاورزی نسبت به استان‌های دیگر و با وجود ظرفیت و پتانسیل بالا در بخش کشاورزی سرزمین کشاورزی کشور محسوب می‌شود.

سید رحمت ا… پریچهر در حاشیه نخستین روز از نمایشگاه دستاورد‌های دولت سیزدهم در هفته دولت گفت: استان خوزستان با وجود تنوع محصولی فوق العاده قطب نخست کشاورزی کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان این مطلب که خوزستان در حوزه محصولات مختلف از جمله محصولات باغی، خرما و … نیز پیشتاز تولید کشور است بیان داشت: این استان با تولید بیش از ۲۷۰ هزار تن خرما در جایگاه سوم تولید خرمای کشور ایستاده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان به کشت محصولات جدید و امیدبخش در صنعت کشاورزی استان اشاره و بیان کرد: از جمله این محصولات می‌توان به کشت میوه‌های گرمسیری، موز، پاپایاو آناناس که به صورت پایلوت در استان کشت شده اشاره کرد.

پریچهر در ادامه کشت و تولید محصولات زراعی در استان اشاره کرد و افزود: خوزستان در این زمینه نیز تولید کننده اول و ایستاده در جایگاه نخست کشور است.

وی از استان زرخیز خوزستان به عنوان طلایه دار تولید و خرید تضمینی گندم یاد کرد و گفت: خوزستان امسال در زمینه خرید کلزا مقام نخست کشور را از آن خود کرده است.

وی با بیان این مطلب که با بررسی‌های انجام شده برای سال زراعی جدید برنامه‌ریزی‌های متعددی انجام شده است اظهار کرد: از جمله این برنامه‌ها می‌توان به اجرای فاز دوم طرح مقام معظم رهبری در سطح ۲۵۰ هزار هکتار و تولید چوب و زراعت چوب در استان اشاره کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در خاتمه تصریح کرد: استان خوزستان با توجه به میزان تولید انواع محصولات کشاورزی نسبت به استان‌های دیگر و با وجود ظرفیت و پتانسیل بالا در بخش کشاورزی سرزمین کشاورزی کشور محسوب شود.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار