افزایش تردد‌ها در خوزستان همزمان با موج بازگشت زائران اربعین

تاریخ انتشار: سه شنبه 14 شهریور 1402 | 09:17 ق.ظ
افزایش تردد‌ها در خوزستان همزمان با موج بازگشت زائران اربعین رئیس پلیس راهور خوزستان: باتوجه به موج بازگشت زائران اربعین حسینی، شاهد افزایش تردد خودرو‌ها در جاده‌های استان هستیم.

سرهنگ فرید کریمی زاده در گفتگو با خبر خوزستان با تسلیت فرارسیدن ایام اربعین حسینی، گفت: باتوجه به اینکه شاهد موج بازگشت زائران از راهپیمایی اربعین حسینی از مرز‌های کشور از جمله؛ شلمچه و چذابه در استان هستیم، برنامه ریزی‌ها برای بازگشت ایمن زوار به مقاصد خود انجام شده است.

وی به استقرار اتوبوس‌های حمل و نقل جاده‌ای به مقصد استان‌ها و شهرستان‌های بزرگ اشاره کرد و افزود: همچنین قطار مسافربری از پایانه مرزی شلمچه تا مقصد تهران، زائران را جا به جا خواهد کرد.

سرهنگ کریمی زاده با بیان اینکه جابجایی زائران اربعین حسینی از پایانه مرزی شلمچه به سمت شهرستان خرمشهر نیز انجام می‌شود، ادامه داد: علاوه بر این، اتوبوس‌های حمل و نقل شهری نیز زائران را از پایانه‌ها تا پارکینگ‌های خودرویی جابه جا می‌کنند.

رئیس پلیس راهور خوزستان می‌گوید: باتوجه به اینکه زائرانی که از زیارت امام حسین (ع) بازمی گردند، دچار خستگی جسمی هستند، توصیه می‌شود حتما قبل از حرکت و اقدام به رانندگی، در مواکب و محل‌های پیش بینی شده استراحت کافی داشته باشند و از رانندگی در شب خودداری کنند، زیرا خستگی و خواب آلودگی عمده دلایل وقوع حوادث رانندگی هستند.

وی اضافه کرد: سرنشینان به آمادگی ذهنی راننده کمک کرده و با مشارکت‌های لازم، از وقوع حوادث رانندگی پیشگیری کنند.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار