تردد بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ زائر اربعین حسینی از مرز‌های خوزستان

تاریخ انتشار: شنبه 18 شهریور 1402 | 08:23 ق.ظ
تردد بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ زائر اربعین حسینی از مرز‌های خوزستان تردد ۲ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۵۹۳ زائر اربعین حسینی از مرز‌های شلمچه و چذابه در استان خوزستان از ۲۷ مردادماه تا ۱۶ شهریورماه ثبت شده است.

 از ۲۷ مردادماه تا ۱۶ شهریورماه مصادف با یکم تا ۲۲ ماه صفر امسال، تردد ۲ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۵۹۳ زائر اربعین حسینی از مرز‌های شلمچه و چذابه در استان خوزستان از ۲۷ مردادماه تا ۱۶ شهریورماه ثبت شده است.

در این مدت یک میلیون و ۱۵۵ هزار و ۷۰ زائر ایرانی و ۲۴۸ هزار و ۱۶۴ زائر اتباع خارجی برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی و زیارت عتبات عالیات در عراق از طریق پایانه‌های مرزی خوزستان از کشور خارج شده اند.

تعداد ورودی زائران بازگشته از کشور عراق از طریق مرز‌های شلمچه و چذابه در بازه زمانی یاد شده یک میلیون و یکهزار و ۲۱۵ زائر ایرانی و ۳۳ هزار و ۱۴۴ زائر خارجی بوده است.

گذرگاه‌های بین المللی شلمچه و چذابه در استان خوزستان جزو مرز‌های اصلی کشور برای تردد زائران اربعین حسینی و شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی محسوب می‌شوند.

براساس تقویم رسمی کشور، ۱۵ شهریوماه امسال مصادف با بیستم ماه صفر و اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بود.

با پایان راهپیمایی اربعین حسینی، شاهد موج بازگشت زائران به کشور از طریق مرز‌های پنجگانه هستیم.


آخرين اخبار
پر بحث ترين
آکادمی
شهرزیبارا شهروند زیبا می سازد
نفت
تابناک وب
ثبت نام تحصیلی
تابناك وب
محل كد آمار